Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 06 січня 2021 — Уманська єпархія УПЦ
  6 січня 2021 року, у Навечір’я Різдва Христового, в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Високопреосвященніший митрополит Пантелеімон очолив послідування Царських часів і велику вечірню в поєднанні з Божественною літургією святителя Василія Великого.
 
   Владиці співслужило духовенство храму.
 

   За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення поширення небезпечних вірусних захворювань.

   Після закінчення Літургії на середину храму з вівтаря було винесено підсвічник з палаючою свічкою. Запалена свічка знаменувала зірку, що сповістила волхвам про народження Господа. Священнослужителі урочисто проспівали тропар і кондак наступаючого свята - Різдва Христового.

Опубліковано в Новости
Середа, 06 січня 2021 00:00

Різдвяний Святвечір

  6 січня 2021 року, в Різдвяний Святвечір, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані.

  Після читання Євангелія Владика помазав присутніх освяченим єлеєм.
 
  По закінченні богослужіння священнослужителі та всі віряни заспівали перед Вертепом різдвяні піснеспіви та колядки.
 
 
  Як ми знаємо з Євангелія, Богородиця і праведний Йосиф йшли у Віфлеєм, родина була змушена переночувати у печері. Серед сіна й соломи для худоби у холодну зимову ніч народився Спаситель світу. Звістку про Різдво Спасителя від Ангела Господнього почули пастухи і першими удостоїлися поклонитися немовляті Христу. Також Різдво Христове зіркою було показано волхвам, в особі яких весь язичницький світ схилив свої коліна перед істинним Спасителем світу. Волхви вклонилися Йому і принесли перші подарунки - золото, ладан і смирну.

  Подібно до біблійних волхвів, ми також повинні принести Богонемовляті Христу свої дари: замість золота – нашу щиру любов, замість ладану – теплу молитву, замість смирни– добре та дбайливе ставлення до ближніх і дальніх.

Опубліковано в Новости