ProtAlex

ProtAlex

Понеділок, 19 серпня 2019 00:00

Преображення Господнє

  19 серпня Свята Православна Церква святкує одне з найвеличніших Двунадесятих Свят – Преображення Господа нашого Іісуса Христа. Свято встановлене на згадку події із земного життя Іісуса Христа – Преображення перед учнями Петром, Іаковом та Іоаном на горі Фавор. Ця подія описана у трьох Євангелістів: Матфея (17, 1-9), Марка (9, 2-9) та Луки (9, 28-36).
  Напередодні свята Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський звершив всенічне бдіння в кафедральному соборі міста Умані. Владиці співслужили клірики кафедрального собору.
   На великій вечірні була звершена літія і освячення хлібів.
  Після полієлею митрополит Пантелеімон помазав духовенство і прихожан освяченним єлеєм.
  По завершенні богослужіння Владика привітав всіх присутніх зі святом і преподав всім святительське благословіння.
  У світлий і радісний день Преображення Господнього Керуючий Уманською єпархією Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський, розділив радість молитовного Євхаристійного спілкування з кліриками та парафіянами Свято-Миколаївського кафедрального собору. У звершенні Божественної літургії Владиці співслужили клірики кафедрального собору.
  Чимало вірян причастилися Святих Христових Таїн.
 Після відпусту Літургії Архіпастир звернувся до віруючих зі словами привітання та духовного повчання. Закінчилося богослужіння освяченням винограду і фруктів нового врожаю.

  18 серпня 2019 року, в Неділю 9-у після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умань.
  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили клірики собору.
  Після закінчення Літургії до численних віруючих зі словами проповіді звернувся Владика Пантелеімон.

П'ятниця, 19 липня 2019 00:00

Акафіст Пресвятій Богородиці

  19 липня 2019 року, духовенство Уманського благочиння зібралося в Свято-Миколаївському кафедральному соборі для того, щоб прославити Бога і Його Пречисту Матір, відслужити акафіст Пресвятій Богородиці перед її іконою "Любечська".  

  Очолив молитву Високопреосвященнійший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон.

  По завершенні акафісту Владика помазав усіх присутніх освяченим єлеєм.

  14 липня відбулася знаменна подія в житті Уманської єпархії – освячення розпису головного храму.
  В Неділю 4-ту після П’ятидесятниці Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані. Архієрею співслужили секретар єпархії, благочинні та духовенство собору.
  Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.
  Після літургії Владика освятив розпис храму, привітав всіх присутніх з цією значною подією, подякував Богу і всім тим хто долучився до цієї Богоугодної справи.
  Благодійників храму та іконописців було нагороджено грамотами та орденами.

  12 липня у день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною Літургією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Напередодні ввечері Владика співслужив Первосвятителю за Всенічним бдінням в тому ж храмі.
  Його Блаженству також співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, сонм архієреїв Української Православної Церкви, а також братія та гості Лаври у священному сані.
  Після читання Святого Євангелія до парафіян і численних паломників зі словом проповіді звернувся митрополит Павел.
  Під час Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
  По завершенні Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята, після чого Предстоятель УПЦ привітав паству з великим святом на честь святих апостолів Петра і Павла, а також сказав слова вітання на адресу митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, який цього дня відзначає день тезоіменитства.
  Відзначаючи це свято, Свята Церква оспівує образ грішників, що виправляються: в апостолі Петрі — того, хто відрікся від Господа, та розкаявся, в апостолі Павлі — того, хто противився проповіді Господній, але згодом сам увірував.
  Петро — один із перших учнів Христа. До того, як Господь покликав його за Собою, святий апостол був простим рибалкою. Він залишив свій дім та сім’ю і пішов за Христом. За його твердість Іісус нарік йому ім’я Петро, що означає «камінь».
  Апостол Павел до навернення у християнство був іудеєм і жорстоко переслідував Церкву Божу та спустошував Її. Та коли розкаявся, почав провадити праведне життя, проповідувати й творити дива.
  Обидва апостоли постраждали за віру Христову в один день у 67 році в Римі за часів правління імператора Нерона. Павел, як римський громадянин, був «усічений мечем» (тобто обезголовлений), Петро — розіп’ятий. Оскільки він вважав, що негідний бути розіп’ятим на хресті як Спаситель, його, за власним проханням, розіп’яли головою донизу.


За матеріалами Офіційного сайту УПЦ

  28 червня 2019 року в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань було звершено читання акафісту Божій Матері перед її іконою "Любечська", яке очолив Високопреосвященнійший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон.
  Владиці співслужило духовенство міста.
  По завершенні акафісту Архієрей помазав усіх присутніх освяченим єлеєм.

  11 травня 2019 року в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані молитовно відзначили день народження Керуючого єпархією, Високопреосвященнішого митрополита Уманського і Звенигородського Пантелеімона.

  За Божественною літургією Владиці співслужили благочинний Ладижинського округу прот. Георгій Орос та духовенство собору.

  З глибоким сердечним почуттям підносили всі присутні спільну молитву до Великого Архієрея Господа нашого Іісуса Христа про дарування митрополиту Пантелеімону здоров'я, миру і благоденства: "Благодаряще со страхом и трепетом, яко раби непотребнии Твоему благоутробию, Спасе и Владыко наш Господи, о Твоих благодеяниих, яже излиял еси изобильно на рабех Твоих, - виголошував протодиякон, - припадаем, и славословие Тебе яко Богу приносим, и умиленно вопием: избави от всех бед раба Твоего, господина нашего Высокопреосвященнейшего митрополита Пантелеимона, и всегда яко милостив исполни во благих желание всех нас, прилежно молимся Ти, услыши и помилуй"...

  Митрополит Пантелеімон подякував усім за теплі привітання та попросив молитв і підтримки його духовних ініціатив, щоб Господь і надалі давав йому сили ревносно служити Святій Христовій Церкві.

П'ятниця, 26 квітня 2019 00:00

Пасхальне послання

 

PP2019

 

Приидите вси вернии, поклонимся Святому Христову Воскресению:
се бо прииде Крестом радость всему миру.

(З Богослужіння у день Святої Пасхи)

 

 Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни – вірні чада
Уманської єпархії Української Православної Церкви!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

  Цим радісним вітанням нині ми знову звертаємося один до одного. У цих коротких словах – світло нашої віри, радість нашої надії, кріпость нашої любові. Пасхальна радість сповнює наші серця, адже Христове Воскресіння – це основа життя, що перемогла смерть, гріх і тління. Пасху, як торжество життя, ми покликані переживати не тільки сьогодні – кожна неділя являє нам велич подвигу Спасителя, Який звільнив нас від смерті й розірвав кайдани гріха, що відокремлюють людину від Бога. Більш того, кожна хвилина життя істинного християнина має бути сповнена Пасхальною радістю.
  З особливою, воістину неземною радістю ми знову переживаємо велике й світле Свято Пасхи Христової. У цей день небо і земля єднаються у світозарнім сяйві пасхальної радості. Всім нам дарується можливість відірватися від земної повсякденності і, підносячись до горнього, духовного світу, побачити Воскреслого Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.
  Немає свята більш радісного, ніж Світле Христове Воскресіння. Свята Церква іменує його «святом свят і торжеством торжеств», бо Пасха не тільки спомин найвизначнішої в історії світу події – вона звернена перш за все у вік майбутній.
З моменту Воскресіння смерть перестала бути для людини жорстокою неминучістю, а стала переходом до нової, духовної форми буття. Ми шукаємо на землі наше щастя, по-різному уявляємо його і не завжди знаходимо, а Божественне Одкровення ясно вчить нас, що справжнє щастя для людини – це життя з Богом і в Бозі. «Бо, якщо ми з’єднані з Ним подобою смерті Його, то повинні бути з’єднані і подобою воскресіння», – вчить святий апостол Павло (Рим. 6, 5).
  Наше перебування з Богом і наше воскресіння з Ним є основою нашого блаженства тут, на землі, і там, у вічності: «Коли ж ми померли з Христом, то віруємо, що й жити будемо з Ним, знаючи, що Христос, воскреснувши з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади» (Рим. 6, 8-9).
  Кожен, хто бажає прийняти цей найбільший дар Божественної Любові, повинен очистити свою душу і своє серце від будь-якої скверни і гріха.
  Це стане можливим тільки тоді, коли істина Воскресіння Христового стане основою нашої віри й сенсом нашого життя. Тоді й ми досягнемо повноти радості про Воскреслого Христа, як свідчить святий апостол Іоанн Богослов: «І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16, 22).
  Завдання кожної людини на землі – своїм життям проповідувати істину Воскресіння Христового. Всі сторони діяльності людини повинні бути сповнені вірою в Господа Іісуса Христа і в Його Всеспасительне Воскресіння. Вона є рушійною силою, яка оновлює Всесвіт. Сам Воскреслий Христос – джерело цієї віри. Від Нього і з Його допомогою навчимося любити Бога, Його святу Православну Церкву, нашу земну Вітчизну та один одного. Дотримуючись великої заповіді Божої про любов до Бога та ближнього, котра ґрунтується на непохитній вірі в грядуще воскресіння задля життя вічного, ми зробимо цей світ кращим і добрішим.
  У світлі Христової перемоги ми бачимо, що добро сильніше від зла, що ніч минула, а день наблизився, що істинне щастя людини може бути тільки в Бозі, і що «ми зробилися причасниками Христа, якщо тільки розпочате життя твердо збережемо до кінця» (Євр. 3, 14).
  Нехай же наша віра, наша любов до Христа, що виявляються у дотриманні Його заповідей, зміцнюються з кожним днем, щоб ми були гідними проповідниками Благої вісті про Воскреслого.
  У ці священні дні, коли наші серця сповнені радості про Воскреслого Господа, коли Сам Господь воскрешає наші грішні душі для більш світлого і досконалого християнського життя, ми долучаємося до істини Воскресіння й утверджуємо на ній свою віру і своє християнське життя. Воскреслий Христос живе всюди, бо на всякому місці влада Його. Він із нами завжди, як і Сам про це обіцяв: «Я з вами у всі дні до кінця віку» (Мф. 28, 20).
  Дорогі отці, брати і сестри! У цей не простий та не легкий для нашої Церкви час, коли нам, віруючим людям, доводиться захищати право на своє існування, будемо пам’ятати про те, що які б випробування не посилало нам сьогодення, ми з допомогою Божою повинні прикласти всі зусилля для втілення плодів Христового Воскресіння у справах нашої віри і любові, подібно до того, як це робили святі апостоли Христові та Його подвижники упродовж двох тисячоліть.
  Ще раз сердечно вітаю всіх вас зі святом Великодня! Розділяю радість Святої Пасхи з кожним, хто сповідує Христа Воскреслого, і з усіма людьми, жити з якими судив нам Господь. Нехай Воскреслий Христос зміцнить вашу віру, наповнить ваші серця духовною радістю, дасть сили й терпіння у несінні життєвого хреста, а в майбутньому сподобить святкувати Пасху Христову в Царстві Небесному.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Милістю Божою, смиренний

+ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Пасха Христова,
2019 р.
м. Умань

 

Понеділок, 31 грудня 2018 00:00

Різдвяне послання

rp2019

«Что тебе принесем, Христе, яко явился еси на

земли яко человек нас ради? Каяждо бо от Тебе

бывших тварей благодарение Тебе приносит

ангели пение, небеса звезду, волсви дары,

пастырие чудо, земля вертеп, пустыня ясли;

мы же Матерь Деву. Иже прежде век, Боже,

помилуй нас»

(Стихира на «Господи, воззвах»)

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,

ченці та черниці, боголюбиві миряни –

вірні чада Уманської єпархії

Української Православної Церкви!

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

В цей святий і радісний день із архіпастирською любов’ю вітаю всіх вас з величним та світлим святом Різдва Христового!

Незбагненною для нас є таємниця Боговтілення. Тихо і смиренно ввійшов Христос у наш гріховний світ. Господь прийшов на землю, щоб відтворити в Божественній гідності спотворену гріхом людську природу, а також для того, щоб навчити рід людський основного закону життя з Богом – закону любові, бо Бог є любов (1 Ін. 4, 8). Згідно із словами преподобного Ісаака Сіріна, Бог прийшов на землю і став Людиною, бо любив нас і бажав, щоб ми стали синами Божими.

Нинішнє свято з новою силою запалює в нас віру, надію і любов. Адже Боговтілення – це найбільша таємниця благочестя (1 Тим. 3, 16), яка відкрила нам шлях до вічного життя, до торжества правди і добра. Боговтілення – це дар Божий людству. Але хто зможе осягнути велич Божественної природи Богонемовляти Христа і глибину Його смирення в Народженні? Для християнина немає вищої мети, ніж, збагнувши це величне Таїнство, зректися лукавства віку цього і з’єднатися з Богонемовлям Христом, щоб стати причетним до Його благодаті, Його сили, Його слави, Його істии і любові.

Нам слід згадати про те, що велике Таїнство Різдва Христового звершилося в убогій печері; не в царській розкішній палаті, а в убогих яслах народила Пречиста Діва Марія Христа Спасителя. І так само, як зачинялися перед Нею та праведним Йосипом двері багатьох осель, через нашу холодну байдужість можуть зачинитися і наші серця для Господа Слави. Тому облишимо житейську суєту і приготуймо наші душі для гідної зустрічі Богонемовляти Христа.

Вклоняючись нині народженому Христу, будемо молитися Йому про спокій і щасливе життя, щоб Він просвітив і благословив миром наш народ, щоб разом із Ангелами ми заспівали хвалебний піснеспів: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!».

У глибокому роздумі над священною історією великих сповідників та захисників Святої Православної Церкви, над безмірною ціною її торжества, мимоволі запитуєш свою совість, розум і віру: з чим ми підходимо до свята Різдва Христового, чим виправдали ми ласку, яку дарував нам Бог, Який закликав нас до торжества життя? Бо, якщо ми йдемо шляхом східних мудреців, то йдемо на зустріч Спасителю світу. А коли життя наше минає у марній суєті, у зневазі до справ і сподівань людей, що оточують нас, то йдемо шляхом «Ірода злочестивого», який намагався згубити Божественне Немовля. Але дякуючи Промислу Божому, ми маємо вірного Поводиря – Христа, Який крізь смертність та тимчасовість приведе нас до безсмертя і вічності.

Улюблені чада нашої Уманської єпархії Української Православної Церкви! Разом зі святом Різдва Христового ми також святкуємо Новоліття благості Божої. І священний обов’язок нас, православних християн, полягає в тому, щоб перенести до скарбниці Новоліття все те праведне, самовіддане і добре, чим у минулому році було відзначене наше служіння Богу й людям в ім’я торжества життя на землі.

З миром та любов’ю вступаючи в нове літо благості Господньої (Пс. 64, 12), будемо молити Бога, щоб був цей рік – роком Божого милосердя, роком мирним і сприятливим, щоб ми прожили його в благочесті й чистоті, сходячи від сили в силу на шляху вічного спасіння.

Вітаю вас, возлюблені у Господі браття і сестри, зі святом Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа і Новим 2019 роком! Молитовно бажаю усім щастя та процвітання, злагоди й примноження любові між собою, миру в наших душах та на нашій, Богом хранимій Українській землі.

Господь Спаситель сказав: «Майте мир між собою» (Мк. 9, 50). І нам належить свято берегти цю Божественну заповідь. Таким чином ми об’єднаємо наш народ, закликаючи його до молитви, терпіння один одного, до християнського життя по завідях Божих. Тільки в такому єднанні збережемо себе як народ Божий, якому належить продовжувати сповідувти Христа у вірності Йому і Його Святій Церкві земній, щоб увійти у Божий вертоград – Церкву Небесну, яка вічно торжествує в любові Отця Небесного, в чому нехай допоможе нам Бог.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВТЕ ЙОГО!

Милістю Божою, смиренний

 

ПАНТЕЛЕІМОН

 МИТРОПОЛИТ

УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Різдво Христове,

2018/2019 р.

м. Умань

  11 листопада 2018 року, в Неділю 24-у після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умань.
 
  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили прот. Анатолій Чернишенко, прот. Олександр Самотуга та протод. Петро Вірста. 
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про дітей-сиріт.
 
  Після закінчення Літургії Владика звернувся до численних віруючих зі словами проповіді.
 
Сторінка 1 із 20