ProtAlex

ProtAlex

  13 січня 2020 року, напередодні свята Обрізання Господнього та дня пам’яті святителя Василія Великого, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані.
   Владиці співслужили клірики храму.
  За богослужінням Архіпастир звершив помазання вірян освяченим єлеєм.

  10 січня 2020 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію у храмі святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, що на території Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини.

  Його Високопреосвященству співслужили прот. Сергій Стрижевський, прот. Миколай Іщенко, прот. Василій Скрипник, протд. Петро Вірста.

 Разом із духовенством віряни піднесли сугубу молитву за мир в Україні.
 По завершенні Літургії Владика звернувся до присутніх зі словом проповіді, привітав усіх з Різдвяними святами, побажав миру, злагоди та довголіття, після чого у церкві колядували та співали різдвяні піснеспіви.
  9 січня, в третій день свята Різдва Христового, день пам'яті первомученика і архідиякона Стефана, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Божественну літургію в Свято-Успенському храмі м. Умані.

 Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму прот. Вадим Паєвськийпрот. Іоан Хортюк, прот. Вадим Левко, прот. Олександр Чучалін, протод. Петро Вірста та протод. Ярослав Демченко.

 За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

 На завершення спільної молитви Владика Пантелеімон привітав усіх вірян зі світлим святом Різдва Христового, після чого у церкві колядували та співали різдвяні піснеспіви.

   Цього ж дня в приміщенні управління Уманської єпархії Архієрей приймав чергових колядників. Привітати свого Архіпастиря з величним святом Різдва Христового завітали настоятельки, клірики та насельниці Свято-Георгіївського жіночого монастиря с. Кочержинці та Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря с. Хижня. Владика благословив гостей іконками та солодкими подарунками.

   Другий день свята Різдва Христового іменується Собором Пресвятої Богородиці: Православна Церква з хвалебними і подячними піснеспівами звертається до Богоматері, що послужила великій таємниці Боговтілення.

   У цей день Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Звенигородка.

     По завершенні богослужіння Владика Пантелеімон привітав всіх вірян зі світлим святом Різдва Христового, вимовив слово духовного повчання та разом зі всіма присутніми на богослужінні заспівав перед Вертепом колядки.

   Прикрасою свята став виступ вихованців недільної школи, які порадували усіх своїми чудовими колядками та віршами. Архієрей подякував дітям за їх старання, вручив солодкі подарунки та закликав всіх нести у світ радісну звістку про народження Спасителя.
  7 січня 2020 року, в день свята Різдва Христового, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон приймав у своїй резиденції колядників, які порадували його різдвяними піснеспівами, а також народними та авторськими колядками. 
 
   Владика подякував гостям за привітання та пригостив усіх солодкими подарунками.
 
 
   У день Різдва Христового закінчується Пилипів піст, що тривав 40 днів. Повертаючись з храмів, православні сідають за святковий стіл зі своєю родиною, починаючи трапезу з молитви. Різдво Христове святкується 12 днів. Від дня Різдва до свята Богоявлення (19 січня) тривають Святки - святі і радісні дні. В Україні вітаються фразою "Христос рождається!", а у відповідь чують "Славімо Його!".
Субота, 04 січня 2020 00:00

Різдвяне послання

Rizdvo2020

 

«Небо и земля днесь пророчески да возвеселятся,
Ангели и пророцы духовно да торжествуют,
яко Бог во плоти явися сущим во тьме
и сени седящим, рождейся от Девы…»

(Стихира на литии)

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни –
вірні чада Уманської єпархії
Української Православної Церкви!

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!


     Розділяючи нині з кожним із вас радість великого свята, від щирого серця вітаю усіх з цим дивним торжеством Неба і землі – з Різдвом Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа!
     В сьогоднішню Різдвяну ніч наші серця переповнює невимовна радість про Новонародженого Христа Спасителя. Ангельський спів: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління» відгукується в нас трепетною надією на те, що народження Сина Божого стане початком нового відліку часу, нових взаємин між людьми, нового життя.
     Але не ми одні живемо такими надіями в ці різдвяні дні. Від часу втілення Бога Слова люди плекають у своїх серцях надію на краще. Власне, і саме це втілення стало результатом довготривалого очікування Месії поколіннями старозавітних праведників та мудрої дії Промислу Божого з підготовки роду людського до зустрічі із «…Сином Бога, що стає Сином Діви…» (тропар Благовіщення).
     Народжений Христос став сповненням Божих обітниць про спасіння роду людського. В Його Різдві надії і сподівання праведників на подолання гріховної природи людського роду стали перетворюватися в реальність. Саме тоді, більш ніж дві тисячі років тому, розпочався спершу непомітний, а з роками все більш упевнений поступ нової людської спільноти – Церкви Христової, що прийняла з рук боговибраного єврейського народу важкий і спасительний хрест благовістя Царства Небесного всьому світові.
     Церква Христова, розпочавшись із невеликої громади апостолів та їх учнів, із роками простягнула благодатний омофор своїх Таїнств практично над усією територією нашої планети. Важко знайти куточок у світі, де б не чули про Христа. Важко знайти мову спілкування людей, на яку б не були перекладені тексти Святого Письма. Важко, особливо в нинішній глобалізований час, знайти людину, яка б, маючи бажання, не змогла б долучитися до надзвичайно глибокої духовної спадщини Православ’я.
     То чому ж тоді до сьогодні для нас є актуальними розмови про встановлення миру? Чому мільйони людей страждають від голоду і хвороб? Чому на кожному кроці ми стикаємося зі злом та несправедливістю? Невже так важко людству перемінити своє життя відповідно до даних Господом законів Любові, Віри і Милосердя?
     Відповідь на ці болючі питання є для нас важкою і обнадійливою водночас. Людство складається з мільярдів маленьких «я», що у сукупності своїй і становлять єдину людську природу. І кожному із цих маленьких «я» потрібно відшукати в глибині свого серця місце, куди б міг прийти, де б міг оселитися і жити Новонароджений Христос. «Він врятує людей Своїх від гріхів їхніх» (Мф. 1, 21). Ці слова висловлюють мету народження Сина Божого на землі.
    Кожній людині потрібно пройти більший чи менший шлях, аби відцуратися від гріха і беззаконня і прийняти в себе Благодать Святого Духа. Узагальнюючи, можна сміливо сказати: кожному з нас потрібно знайти в собі сили для маленького подвигу віри, для навернення від темряви до Світла, для каяття і переміни свого життя, свого внутрішнього світу і своєї поведінки.
     Тільки за умови такого сприйняття Христа і принесеного Ним Євангелія наші різдвяні очікування не будуть просто черговим «сезонним» святковим настроєм, а стануть початком відліку нового життя з Богом. Саме тоді і з’явиться надія, що преображені Божою благодаттю люди, об’єднані під благодатним покровом Церкви, укріплені молитвами Богородиці та святих угодників Божих, можуть покласти край гріху, злу та несправедливості на нашій землі.
     Віфлеємська зоря, що стала дороговказом для східних волхвів, показує і нам дорогу до тієї маленької печери, де у вбогості і простоті простирає свої благословляючі рученята маленький Христос. Кожному з нас слід подолати ту відстань, яка відділяє і відокремлює нас від Христа. Шлях цей ніколи не буває простим. Треба пройти через пустелю невір’я, здолати зибучі піски лінощів та розслаблення, вистояти під вітрами спокус, не впасти під палючими променями насмішок, утисків а, іноді, і відвертих гонінь.
     Йдучи дорогою до Христа, потрібно міцно триматися за руки зі своїми ближніми. Бути готовими молитвою і добрими справами послужити їм у їхніх потребах. Як багато сьогодні тих, кому важко, хто обтяжений нужденністю чи хворобами! Нехай же кожен із нас згадає про тих, кому у ці святкові дні важко.
     Проста посмішка, добре слово, молитовне зітхання іноді здатні підтримати людину і, навіть, врятувати її у критичну життєву хвилину. Тому будьмо щедрими на добро, будьмо швидкими на допомогу, будьмо гарячими в наших молитвах.
     Від щирого серця ще раз вітаю вас з Різдвом Христовим і Новоліттям! У світлу Різдвяну ніч розкриємо серця наші для зустрічі дивного Богонемовляти, що призиває нас любити один одного, як полюбив Він нас. Нехай буде нашим подарунком Христу взаємна любов та повага. «Бог є любов і той, хто перебуває в любові – в Богові перебуває» (1Ін. 4, 16) – навчає нас Святе Письмо. І нехай зіллються голоси наші з радіючим хором Всесвіту, що сповістив світу про диво народження Бога Істинного: «Радійте небеса, звеселися ти, земле, ви ж, гори, втішайтеся співом, бо Господь звеселив народ Свій» (Іс. 49, 13).
     Щиро бажаю, щоб Новонароджений Христос допоміг нам перемінити себе і своє життя, щоб Бог миру і благодаті укріпив всіх у творінні добрих справ і у проповіді Йог святого Євангелія. Амінь.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВТЕ ЙОГО!

Милістю Божою, смиренний

ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ
УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Різдво Христове,
2019/2020 р.
м. Умань

Понеділок, 19 серпня 2019 00:00

Преображення Господнє

  19 серпня Свята Православна Церква святкує одне з найвеличніших Двунадесятих Свят – Преображення Господа нашого Іісуса Христа. Свято встановлене на згадку події із земного життя Іісуса Христа – Преображення перед учнями Петром, Іаковом та Іоаном на горі Фавор. Ця подія описана у трьох Євангелістів: Матфея (17, 1-9), Марка (9, 2-9) та Луки (9, 28-36).
  Напередодні свята Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський звершив всенічне бдіння в кафедральному соборі міста Умані. Владиці співслужили клірики кафедрального собору.
   На великій вечірні була звершена літія і освячення хлібів.
  Після полієлею митрополит Пантелеімон помазав духовенство і прихожан освяченним єлеєм.
  По завершенні богослужіння Владика привітав всіх присутніх зі святом і преподав всім святительське благословіння.
  У світлий і радісний день Преображення Господнього Керуючий Уманською єпархією Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський, розділив радість молитовного Євхаристійного спілкування з кліриками та парафіянами Свято-Миколаївського кафедрального собору. У звершенні Божественної літургії Владиці співслужили клірики кафедрального собору.
  Чимало вірян причастилися Святих Христових Таїн.
 Після відпусту Літургії Архіпастир звернувся до віруючих зі словами привітання та духовного повчання. Закінчилося богослужіння освяченням винограду і фруктів нового врожаю.

  18 серпня 2019 року, в Неділю 9-у після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умань.
  Високопреосвященнішому Владиці за Божественною літургією співслужили клірики собору.
  Після закінчення Літургії до численних віруючих зі словами проповіді звернувся Владика Пантелеімон.

П'ятниця, 19 липня 2019 00:00

Акафіст Пресвятій Богородиці

  19 липня 2019 року, духовенство Уманського благочиння зібралося в Свято-Миколаївському кафедральному соборі для того, щоб прославити Бога і Його Пречисту Матір, відслужити акафіст Пресвятій Богородиці перед її іконою "Любечська".  

  Очолив молитву Високопреосвященнійший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон.

  По завершенні акафісту Владика помазав усіх присутніх освяченим єлеєм.

  14 липня відбулася знаменна подія в житті Уманської єпархії – освячення розпису головного храму.
  В Неділю 4-ту після П’ятидесятниці Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані. Архієрею співслужили секретар єпархії, благочинні та духовенство собору.
  Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.
  Після літургії Владика освятив розпис храму, привітав всіх присутніх з цією значною подією, подякував Богу і всім тим хто долучився до цієї Богоугодної справи.
  Благодійників храму та іконописців було нагороджено грамотами та орденами.

Сторінка 1 із 20