Воскресенье, 26 Февраль 2017 00:00

В Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, Керуючий єпархією звершив Божественну літургію в кафедральному соборі

26 лютого 2017 року, в Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань. Архієрею співслужило духовенство храму.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після запричасного вірша з проповіддю про духовне значення нинішнього недільного дня до прихожан звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Анатолій Чернишенко.
   Чимало вірян причастились Святих Христових Таїн.

По закінченні Літургії було звершено молебен перед мощами святої великомучениці Параскеви Пятниці.

У цей останній день перед Великим постом у церквах на Літургії читається Нагірна проповідь з Євангелія, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст, і про збирання небесних скарбів.
   Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один в одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Це перший крок на шляху до Великого посту. Тому цю неділю прийнято називати Прощеною неділею.
   Церква нагадує нам про вигнання Адама і Єви з раю за неслухняність. У цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий Чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни взаємно просять один у одного прощення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

Просмотры 135 раз

Радимо прочитати