Середа, 01 березня 2017 00:00

Архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив першу Літургію Передосвячених Дарів

Богослужіння середи першого тижня Великого посту Керуючий Уманською єпархією звершив у Свято-Миколаївському кафедральному соборі, у співслужінні кліриків храму.

Службою Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого віруючим пропонуються для причастя Святі Дари, освячені раніше - на попередній повній літургії по чину св. Василія Великого або св. Іоанна Златоуста і зберігаються в особливому ковчезі на престолі. У деяких старовинних рукописних служебниках вона називається "Літургією Великої Чотиридесятниці".

Чин Літургії Передосвячених Дарів був складений і введений в церковну практику святителем Григорієм Двоєсловом, папою Римським (+604).

Повсюдне звершення цього богослужіння в дні Святої Чотиридесятниці затверджено 52-м правилом Шостого Вселенського Собору, щоб не позбавляти віруючих таємничого спілкування з Господом і, разом з тим, не порушувати посту і покаяння служінням урочистої повної Літургії.

Літургія Передосвячених Дарів служиться тільки в дні Великого Посту по середах і п'ятницях, на 5 седмиці посту - в четвер, а також в перші три дні Страсної седмиці. З нагоди храмових свят або свят на честь особливо шанованих святих угодників Божих, - наприклад, в дні святкування Обрітення глави святого пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна або в день пам'яті сорока мучеників Севастійських, - вона може бути здійснена і в інші дні Великого посту ( крім суботи та неділі).

Галерея зображень