Четвер, 21 вересня 2017 00:00

Уманський храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці відзначив своє престольне свято

21 вересня 2017 року, у свято Різдва Пресвятої Богородиці жителі міста Умані поспішали до храму з почуттям особливої ​​радості - в цей день парафію на честь Різдва Богоматері з архіпастирським візитом відвідав Його Високопреосвященство, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон.

У звершенні Божественної літургії Владиці співслужили благочинний Уманського міського округу прот. Олександр Смагло, настоятель храму ієрей Олександр Мудрик та запрошене духовенство.

На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за старанні труди на благо Святої Матері Церкви настоятеля Свято-Параскевинського храму с. Родниківка ієром. Никодима (Шалапуту) було возведено в сан архімандрита.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії Владика привітав усіх зі святом, звернувся до присутніх зі словами проповіді та благословив усіх
іконками Божої Матері.

Цього дня Православна Церква відзначає дванадесяте свято - Різдво Пресвятої Богородиці.

У цей великий день, на рубежі Старого й Нового Завіту народилася Преблагословенна Діва Марія, яку Господь закликав послужити великій таємниці земного втілення Бога - стати Матір'ю Спасителя світу, Господа нашого Іісуса Христа.

Про обставини, пов'язані з цією подією, нам розповідає Святе Передання. У невеликому містечку Назарет жив нащадок царя Давида Іоаким із дружиною своєю Анною. Вони були благочестиві, але дітей у них так і не було.

Чоловік і дружина були бездітним до п'ятдесяти років. Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке їм дарує Господь. Бездітність святих Іоакима і Анни навіть стала причиною насмішок і зневаги з боку інших людей. Але Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, віруючи, що Господь може дарувати їм чадо і в старості. Вони гаряче молилися Богу і зі сльозами просили Його дарувати їм дитя.

Одного разу на свято Іоаким приніс в Єрусалимський храм дари Господу, але священик, як тільки дізнався про бездітність Іоакима, не прийняв ці дари. Почувши ці образливі і несправедливі звинувачення, Іоаким пішов у пустелю. Там він сорок днів і ночей постив і слізно молився, щоб Господь дарував йому дитя, хоча б у старості. Дізнавшись про те, що трапилося, праведна Анна теж стала старанно молити Бога про те, щоб стати матір'ю.

Господь почув їх прохання, архангел Гавриїл приніс Іоакиму і Анні радісну звістку: у них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через Яку буде дароване спасіння всьому світу. Через дев'ять місяців у Анни народилася Дочка, яка стала початком нашого спасіння і заступницею перед Богом. З нагоди Її народження Іоаким приніс Богові великі дари і жертви, отримав благословення первосвященика, священиків і всіх людей за те, що удостоївся благословення Божого.

Пресвята Діва Марія народилася в той час, коли люди дійшли до таких меж морального занепаду, при яких їхнє повстання здавалося вже неможливим. Син Божий побажав для порятунку людей стати людиною і Він обирає Собі в Матері ту, яка колись дивним чином була вимолена праведними Іоакимом і Анною. У цей день люди урочисто прославляють Пресвяту Богородицю, звертають до Неї свої хвалебні молитви з надією, що Пречиста ніколи не залишить їх.