П'ятниця, 13 жовтня 2017 00:10

Всенічне бдіння напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці у Свято-Миколаївському кафедральному соборі звершив архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон.
 Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики собору.

Головною темою співів і всіх богослужбових текстів цього великого свята є Покров Цариці Небесної, простягнений над усіма, хто з вірою і молитвою до Неї приходить: "Освящается небо и земля, Церковь же светится и людие вси веселятся: се бо Мати Божия, со ангельскими воинствы, с Предтечею и Богословом, с пророки же и апостолы, невидимо вшедши, за христианы молится Христу, помиловати град и люди, славящия Тоя Покрова праздник" (стихіра на "Господи, воззвах" великої вечірні).

На богослужінні б
агаторазово звучить тропар свята, наповнений духовною радістю про благодатний Покров Цариці Небесної: "Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом, и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего Христа Бога нашего спасти души наша".

Під час полієлею, найурочистішої частини богослужіння, архієпископ Пантелеімон звершив повне кадіння храму при співі хором і духовенством величання Божої Матері: "Величаем Тя, Пресвятая Дево и чтим Покров Твой святый: Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся".

Після прочитання євангельського зачала Владика помазав духовенство та парафіян освяченим єлеєм.

Завтра Керуючий єпархією очолить Божественну літургію в Свято-Покровському храмі села Бузівка Жашківського району. Початок богослужіння о 9:00.