Четвер, 19 жовтня 2017 00:00

У день 10-річчя архієрейської хіротонії архієпископ Пантелеімон звершив Божественну літургію в головному соборі єпархії

У день пам'яті святого апостола Фоми, Правлячий Архієрей Уманської єпархії, Високопреосвященніший архієпископ Пантелеімон відзначив ювілей - 10 років з дня рукоположення в єпископський сан.

Свято-Миколаївський кафедральний собор зібрав під своїми склепіннями чималу кількість бажаючих привітати свого Архіпастиря: благочинних церковних округів єпархії, настоятелів та прихожан уманських і приміських храмів, насельників та насельниць монастирів, представників владних структур і громадськості.

Прикрашав богослужіння урочистим співом архієрейський хор під керівництвом регента Шарій Н.П.

На малому вході з благословіння Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Владика удостоїв чергових церковних нагород слідуючих кліриків єпархії: благочинного Уманського міського округу прот. Олександра Смагла та духівника єпархії прот. Анатолія Чернишенка права носіння другого хреста з прикрасами, секретаря єпархії прот. Вадима Паєвського права служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче наш», а прот. Миколая Іщенка права носіння хреста з прикрасами.

З глибоким сердечним почуттям підносили всі присутні молитву до Великого Архієрея Господа нашого Іісуса Христа про дарування нинішньому ювіляру архієпископу Пантелеімону здоров'я, миру і благоденства: "Благодаряще со страхом и трепетом, яко раби непотребнии Твоему благоутробию, Спасе и Владыко наш Господи, о Твоих благодеяниих, яже излиял еси изобильно на рабех Твоих, - виголошував протодиякон, - припадаем, и славословие Тебе яко Богу приносим, и умиленно вопием: избави от всех бед раба Твоего, господина нашего Высокопреосвященнейшего архиепископа Пантелеимона, и всегда яко милостив исполни во благих желание всех нас, прилежно молимся Ти, услыши и помилуй"...

Вінцем богослужіння стало виголошення многоліття ювіляру, після чого з вітальним словом до Владики звернувся секретар єпархії, духовенство собору, отці благочинні та віряни.

Архієпископ Пантелеімон подякував усім за теплі привітання та попросив молитв і підтримки його духовних ініціатив, щоб Господь і надалі давав йому сили ревносно служити на ниві Христовій.