Четвер, 17 травня 2018 00:00

У день свята Вознесіння Господнього архієпископ Пантелеімон звершив Божественну літургію в головному храмі єпархії

  17 травня 2018 року, у день свята Вознесіння Господнього, Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань.

  Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.
 
  За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.
 
  По закінченні Літургії Архіпастир привітав вірних зі святом Вознесіння Господнього та звернувся до присутніх зі словами проповіді.
 
 
  Згідно з Євангелієм і книгою Діянь Святих Апостолів, після Свого Воскресіння Христос протягом сорока днів являвся апостолам і говорив про Царство Боже.
  В останній день Свого земного перебування Він зібрав апостолів у Єрусалимі та звелів їм не розходитися, сказавши, що через кілька днів на них зійде Дух Святий.
 
  На горі Єлеон Господь дав останні обітниці Своїм учням, у тому числі про Своє друге пришестя, а потім, піднявши руки, благословив їх.
  У момент благословення Він став віддалятися від них і підноситися на небо, сховавшись у хмарі. Учні поклонилися Господу, який вознісся, і ще довго продовжували стояти і дивитися на небо.
 
  Тоді з'явилися перед ними два ангели в білих одежах і сказали: «Мужі галілейські! Що ви стоїте і дивитеся на небо? Цей Іісус, узятий від вас на небо, знову прийде таким же чином, як ви бачили Його сходження на небо».
 
  Після цього учні Христа повернулися до Єрусалиму і залишалися там усі разом, чекаючи зішестя Святого Духа, що й сталося через десять днів.

Прочитано 237 разів