Неділя, 10 березня 2019 00:00

В Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, митрополит Пантелеімон звершив Божественну літургію в кафедральному соборі

  10 березня 2019 року, в Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані. Архієрею співслужило духовенство храму.
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.
  Чимало вірян причастились Святих Христових Таїн.
  
 По закінченні Літургії Владика зачитав Послання Предстоятеля до пастви Української Православної Церкви з нагоди початку Великого посту, привітав усіх зі святом та звернувся до присутніх зі словами проповіді, в якій розповів про духовне значення нинішнього недільного дня.
  
  У цей останній день перед Великим постом у церквах на Літургії читається Нагірна проповідь з Євангелія, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст і про збирання небесних скарбів.
  Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один в одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Це перший крок на шляху до Великого посту. Тому цю неділю прийнято називати Прощеною неділею.
  Церква нагадує нам про вигнання Адама і Єви з раю за неслухняність. У цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий Чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни взаємно просять один у одного прощення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.
Прочитано 135 разів