Понеділок, 11 березня 2019 00:00

Митрополит Пантелеімон звершив читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського

У перші дні посту головне завдання християн - зосередитися на своєму внутрішньому світі, подумати над питаннями духовного життя - боротьбі зі своїми недоліками і пороками. Цьому сприяє молитва - одна з найбільш головних християнських чеснот, в якій відкривається реальність особистого спілкування людини з Богом.

Ввечері 11 березня 2019 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, в кафедральному соборі Уманської єпархії було звершено Велике повечіря з читанням Покаянного канону преподобного Андрія Критського  Високопреосвященнішим митрополитом Уманським і Звенигородським Пантелеімоном.

«Прииде пост, мати целомудрия, обличитель грехов, проповедник покаяния, жительство ангелов, и спасение человеков, вернии возопиим: Боже, помилуй нас».
(Стихіра на утрені першого дня Великого посту)

Іноді нам здається, що в перші дні Посту Церква, кажучи про те, як ми зобов'язані постити, повинна в цьому питанні приділяти більше уваги стриманості в їжі. Однак, мета посту - це зцілення від пристрастей. Саме про це йдеться в співах сьогоднішнього богослужіння. Ми постимо для того, щоб позбутися від різних пристрастей: від злості, від зневіри, від дратівливості.

Інша мета посту - зустріч з Богом. І завдання - гідно підготуватися до цієї зустрічі.
  Під час посту досить рідко звершується Літургія, але Церква не позбавляє нас причастя Святих Дарів - по середах і п'ятницях ми звершуємо Літургію Передосвячених Дарів і причащаємося Святих Тайн, освячених в попередню неділю. На першій седмиці перше причастя буде в середу, тому ці два дні ми повинні бути дуже уважні і підготувати своє серце до зустрічі з Христом, до прийняття Його.

Галерея зображень