Вівторок, 07 січня 2020 00:00

Різдво Господа нашого Іісуса Христа

Сьогодні в храмі народження Богомладенця Христа зустрічає набагато більша кількість людей, ніж дві тисячі років тому. І убогий хлів змінився благоліпністю церковного оздоблення. Але незважаючи на це загальне очікування зустрічі, навіть в цей день у кожного вона трапляється індивідуально - в яслах власного серця.

Божественну літургію в день Різдва Христового в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані очолив Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Архієрею співслужило духовенство храму.

Наповнена особливими урочистими і милозвучними піснями, Різдвяна служба пролетіла як одна мить. Багаторазово, на різні наспіви, духовенством, хором і всім народом оспівувався тропар нинішнього великого свята: "Рождество Твое Христе Боже наш, возсия мирови свет разума: в нем бо звездам служащии, звездою учахуся, Тебе кланятися Солнцу правды, и Тебе ведети с высоты Востока: Господи слава Тебе".

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Чимало присутніх за богослужінням вірян причастилися Святих Христових Таїн.

По закінченні Літургії Архіпастир зачитав Різдвяне послання Предстоятеля Руської Православної Церкви Святійшого патріарха Московського і всієї Русі Кирила, перед іконою свята було звершено славлення, після чого Владика Пантелеімон звернувся до пастви зі словами привітання, вручив дітям солодкі подарунки та разом зі всіма присутніми на богослужінні заспівав колядки.