Останні новини
П'ятниця, 14 квітня 2017 00:00

Виніс Святої Плащаниці

10 квітня о 8-ій годині ранку у кафедральному Свято-Миколаївському соборі міста Умані були відслужені уставні Богослужіння Великої П’ятниці: Царські Часи, зображальні, Велика Вечірня та мале повечір’я з каноном. На Царських Часах посеред храму духовенством були прочитані Страсні Євангелія. На Великій Вечірні Його Високопреосвященство Високопреосвященніший Пантелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський, очолив чин винесення Плащаниці. Плащаниця – зображення Христа, якого покладають у гроб. З Престолу, ніби з Голгофи, Плащаниця виноситься з алтаря та покладається на гробницю посеред храму.

Після винесення Плащаниці Владика Пантелеімон прочитав канон малого повечір’я «Розп’яття Господнє та плач Пресвятої Богородиці», зразу ж після канону Владика, священнослужителі та всі присутні з благоговінням приклалися до Святині.
Опубліковано в Новости
П'ятниця, 14 квітня 2017 00:00

Утреня Великої Суботи

У Велику П’ятницю о 17 годині у Свято-Миколаївському кафедральному соборі розпочалася Утреня Великої Суботи. Богослужіня очолив Його Високопреосвященство Високопреосвященніший Пантелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський.

Після Шестопсалмія Владика та духовенство собору вийшли на середину храму і звершили чин погребіння Святої Плащаниці, котрий полягає у співі віршів 17-ї кафізми, після кожного вірша кафізми духовенством читалися «Похвали», які розкривають усю глибину скорботи за померлим Спасителем. Також за Богослужінням відбувся хресний хід зі Святою Плащаницею довкола храму.

Опубліковано в Новости