Останні новини
  16-18 жовтня 2018 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Уманського і Звенигородського Пантелеімона, клірик Уманської єпархії прот. Андрій Погорілий взяв участь у щорічних зборах військових священнослужителів УПЦ. Збори відбулися на базі військової частини Т0300 міста Чоп, Мукачівської єпархії.

У рамках відкриття зборів 16 жовтня відбулася зустріч голови Синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина з керуючим Мукачівською єпархією митрополитом Мукачівським і Ужгородським Феодором.

Після завершення зустрічі для гостей та військовослужбовців частини було проведено урочистий духовний концерт, за участі Заслуженого академічного Закарпатського народного хору та хору священиків єпархії.

17 жовтня в Успенському храмі м. Чоп митрополит Августин, у співслужінні митрополита Феодора та священнослужителів-капеланів, звершив Божестенну літургію. За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир на Українській землі.

Після соборної молитви розпочалася військова конференція «Військове духовенство УПЦ у системі штатного військового капеланства (духовенства) України: виклики сьогодення та перспективи розвитку».

Зібрання традиційно розпочалось із молитви, після чого було зачитано Привітання учасникам зборів від Предстоятеля УПЦ: «Ми, як і раніше, вважаємо духовно-пастирську опіку військовослужбовців одним із пріоритетних напрямків діяльності Української Православної Церкви. Водночас, не залишаючи поза увагою ваше повсякденне пастирське служіння, засвідчуємо про наше розуміння складнощів капеланського служіння в умовах сьогодення і молимося за усіх вас», — зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

За матеріалами Офіційного сайту УПЦ
  18 жовтня 2018 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Велике освячення Свято-Миколаївського храму с. Кобринова Гребля Тальнівського району.

У звершенні освячення храму і Божественної літургії Його Високопреосвященству співслужили благочинний Тальнівського округу прот. Сергій Бардецький, благочинний Звенигородського округу прот. Іоан Лупак, настоятель храму прот. Дмитрій Красносельський та духовенство району.

У молитвах чину освячення Архієрей від імені всієї Церкви просить у Бога дар благодаті Святого Духа на новозбудований храм і благословення всім, хто буде в ньому звершувати служби і молитися: "Владыко, Господи Боже наш, упование всех концев земли, услыши нас грешных, молящихся тебе и ниспосли Пресвятаго Твоего и покланяемаго и всесильного Духа и освяти храм сей и жертвенник сей и исполни его света присносущнаго, избери его в жилище Твое, сотвори его место селения славы Твоея, украси его Божественными Твоими и премирными дарованьми; устави его пристанище обуреваемых, врачевство страстей, прибежище немощных, бесов прогонение: во еже быти очесам Твоим отверстым на него день и нощь и ушесам твоим внемлющим в молитву со страхом Твоим и благоговенством в него приходящих и призывающих всечестное и покланяемое имя Твое: да елика воспросят у Тебе и Ты услышиши на Небеси горе и сотвориши милость и милостив будеши: сохрани его даже до скончания века непоколебима..."(З молитви чину освячення).

За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

Після відпусту Літургії митрополит Пантелеімон звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.

Благодійників, які виявили старанність при будівництві і підготовці храму до Великого освячення, було нагороджено орденами та архієрейськими грамотами, після чого Владика преподав усім присутнім святительське благословення.