Останні новини
  10 листопада 2018 року, в день пам'яті святої великомучениці Параскеви П'ятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Параскевинському храмі села Собківка.

Архієрею за Божественною літургією співслужили благочинний
Ладижинського округу прот. Георгій Орос, настоятель храму ієр. Сергій Бас та запрошене духовенство.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії було звершено хресний хід навколо храму, після чого Владика привітав всіх присутніх зі святом та звернувся до численних віруючих з архіпастирським словом.

Цього дня православні християни святкують пам'ять великомучениці Параскеви П'ятниці

Свята мучениця Параскева, яку називають П'ятницею, жила в третьому столітті в Іконії в багатій і благочестивій сім'ї.
  Батьки святої особливо виділяли день страждань Господніх - п'ятницю, тому і назвали доньку, яка народилася в цей день, Параскевою, що в перекладі з грецької і означає - П'ятниця.
  Юна Параскева дала обітницю безшлюбності, тому що захотіла присвятити все своє життя Богу і для просвіти язичників світлом віри Христової.
  За сповідання православної віри озлоблені язичники схопили її і привели до міського правителя. Тут їй запропонували принести жертву язичницькому ідолу, але преподобна дала рішучу відмову.
  За це вона терпіла великі муки: прив'язавши до дерева, її тіло мучили залізними цвяхами. Потім, всю поранену до кісток, святу кинули в темницю. Бог не залишив святу страждальницю і чудесно зцілив її понівечене тіло. Кати незважаючи на чудо зцілення, яке сталося на їхніх очах, продовжували мучити Параскеву і, нарешті, відтяли їй голову.
  Свята Параскева П'ятниця завжди користувалася в православного народу особливою любов'ю і шануванням. Ікони святої мучениці охороняють сімейне благополуччя і щастя.
  За церковним віруванням, свята Параскева - покровителька полів і худоби. Тому в день її пам'яті прийнято приносити до церкви для освячення плоди, які потім зберігаються як святиня до наступного року. Крім того, святій Параскеві моляться про збереження худоби. Свята Параскева - цілителька людей від самих тяжких душевних і тілесних хвороб.
  Ввечері 10 листопада, напередодні Неділі 24-ї після П’ятидесятниці, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Всенічне бдіння у Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умань.

Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.

Після читання Євангелія Архіпастир помазав вірян освяченим єлеєм.
Субота, 10 листопада 2018 00:00

Розклад богослужінь 10.11 - 17.11

Седмиця 25-та після П’ятидесятниці

СУБОТА

ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ

НЕДІЛЯ

Неділя 24-та після П’ятидесятниці.

Прмц. Анастасії Римлянині.

6-40

7-00

9-30

ПОНЕДІЛОК

Сщмч. Зіновія, єп. Егейського, і сестри його мц. Зіновії.

ВІВТОРОК

Апп. від 70-ти Стахія, Урвана, Наркіса, Апелія та Аристовула.

12-00

Молебень з акафістом перед іконою Божої Матері «Всецариця» і малим освяченням води

СЕРЕДА

Безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських і матері їхньої прп. Феодотії.

ЧЕТВЕР

Мчч. Акиндина, Пігасія, Афонія, Єлпідифора, Анемподистап і тих, що з ними.

8-40

Акафіст Свт. Миколаю Чудотворцю

П’ЯТНИЦЯ

Мчч. Акепсима єп., Іосифа пресвітера та Аїфала диякона.

8-00

Акафіст перед іконою Божої Матері «Любечська»

8-40

СУБОТА

Прп.Іоанникія Великого. Сщмчч. Никандра, єп. Мірського та Єрмея пресвітера.

Опубліковано в Расписание