Останні новини
Навіщо дотримуватися посту і обмежувати себе? Як не перетворити піст на дієту? Головні правила постування для сімейних людей. Кому можна послабити тілесний піст? Як не впасти у фарисейство? Ознаки того, що ми проводимо піст правильно. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує інтерв’ю … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
15 лютого 2018 року Касаційний господарський суд у складі Верховного суду України ухвалив рішення щодо законної приналежності храму громади Тернопільської єпархії УПЦ у селі Кути. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Рішення було ухвалене повторно та оскарженню не підлягає. Перед цим справа … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННIШОГО МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО I ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЯ ДО ПАСТВИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ З НАГОДИ ПРОЩЕНОЇ НЕДІЛІ ТА ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ     Улюблені у Господі браття і сестри!   Свята Православна Церква, піклуючись про духовне вдосконалення Своїх вірних чад, … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
14 лютого 2018 року Предстоятель Болгарської Православної Церкви Патріарх Болгарський Неофіт надіслав листа керуючому Львівською єпархією архієпископу Філарету, в якому висловив співчуття з приводу підпалу храму святого князя Володимира у Львові та категорично засудив це варварське діяння. Про це повідомляє … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
У день Стрітення, 29 років тому, відбулася ще одна важлива зустріч — зустріч людей, які вийшли з війни і повернулися до мирного неба. Пам’ять воїнів, які не повернулися з Афганської війни, у 29-ту річницю виведення військ з Афганістану і день … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
15 лютого 2018 року в актовій залі Сумського єпархіального управління відбулася прес-конференція з нагоди Дня онкохворих дітей та початку Восьмої благодійної акції допомоги онкохворим дітям Сумщини “До Світлого Дня – світлі вчинки”. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
   15 лютого 2018 року, у свято Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані.

Чимало православних уманчан зібралось в головному храмі міста, щоб разом зі своїм Архієреєм та духовенством собору вшанувати подію величного свята.

За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир та спокій в Україні.

По завершенні Літургії Владика очолив молебен з освяченням води та свічок, звернувся до присутніх у храмі зі словом проповіді та привітав усіх зі святом.

Свято Стрітення Господнього відноситься до числа великих двонадесятих свят Православної Церкви.
   У східних країнах Стрітення відоме з IV століття. Це свято встановлено на честь пам'яті про одне з найбільш значущих подій в історії взаємин Господа Бога з людством.
  Більше двох тисяч років тому, на сороковий день після народження Іісуса Христа, його батьки - Діва Марія і праведний Йосип Обручник принесли Божественне Немовля в Єрусалимський храм, щоб згідно з існуючим законом, віддати свого первістка в дар Всевишньому і подякувати за його появу на світ.
   У храмі Богородицю та Йосипа зустрів праведний Симеон, який, за переданням, був одним із перекладачів Святого Письма Старого Завіту з єврейської на грецьку мову. Колись, ще в молодих літах, Симеон трудився над перекладом книги пророка Ісаії та засумнівався в пророцтві про те, що Христос народиться від діви. Він навіть хотів виправити текст, але в цю мить Симеону з'явився ангел і сказав, що за його сумнів він не помре до тих пір, поки своїми очима не побачить Спасителя.
   Подивившись на Немовля, праведний Симеон зрозумів, що це і є довгоочікуване диво. Ведений божественним провидінням, Святий взяв його на руки і сказав такі слова: «Нині відпускаєш Ти раба Свого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів...».
   Свідком цієї великої події була і стара пророчиця Анна, яка завжди перебувала в храмі, майже весь час проводячи в палких і щирих молитвах до Господа.
   За свідченнями історії, з 544 року у Візантії було прийнято рішення відзначати Стрітення Господнє більш урочисто. Справа в тому, що на країну один за одним падали нещастя: природні катаклізми, невідомі хвороби, забирали по кілька тисяч чоловік у день. У 544 році християнам було знамення, після якого вони урочисто звершили всенічне бдіння і хресний хід, і незабаром лиха припинилися, а в подяку Богу Стрітення стало відзначатися з великими почестями.
   У свято Стрітення на церковних богослужіннях прийнято освячувати свічки. Цей звичай бере свій початок від давньої традиції влаштовувати в цей день святковий хід містом із запаленими свічками і ліхтарями.
Четвер, 15 лютого 2018 00:00

Розклад богослужінь 10.02 - 17.02

10 лютого

СУБОТА

11 лютого

НЕДІЛЯ

Неділя м’ясопусна, про Страшний суд.

12 лютого

ПОНЕДІЛОК

Собор вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста.

13 лютого

ВІВТОРОК

Безсрібників мчч. Кира та Іоанна.

Молебень з акафістом іконі Божої Матері «Всецариця» і малим освяченням води

14 лютого

СЕРЕДА

Мч. Трифона.

Початок читання часів та уставного богослужіння

15 лютого

ЧЕТВЕР

Стрітення Господа Нашого Іісуса Христа.

16 лютого

П’ЯТНИЦЯ

Правв. Симеона Богоприїмця і Анни пророчиці.

Початок читання часів та уставного богослужіння

17 лютого

СУБОТА

Усіх преподобних отців, у подвигу просіявших.

Опубліковано в Расписание