Останні новини
Скоромна їжа, до якої ми звикли, не є природною для нас, найбільш корисна їжа для людини – рослинного походження. У своїй проповіді у перший день читання Великого Покаянного Канону Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви із закликом знайти для себе … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
16 лютого 2018 року, у день пам’яті святителя Ігнатія Маріупольського, в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста, де знаходяться мощі святого, відбулося урочисте богослужіння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Донецької єпархії. Святитель Ігнатій вважається засновиником Маріуполя, оскільки його зусиллями … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
19 лютого 2018 року, у перший день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону  в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Разом з Його Блаженством … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  20 лютого Свята Церква згадує пам`ять 1003 мучеників Никомідійських, преподобного Парфенія, єпископа Лампсакійського та преподобного Луки Еладського.  Просмотров: 96
Опубліковано в Новини УПЦ
О ком поется в Каноне Андрея Критского? Вторник. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует пояснения к Великому покаянному канону преподобного Андрея Критского, которые подготовила пресс-службой Горловской епархии. Для человека, не очень хорошо знакомого со Священным Писанием, затруднительно понять, в чём мы каемся во время чтения Великого покаянного … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
18 лютого 2018 року, з благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора, клірики Мукачівської єпархії взяли участь у заходах, організованих командуванням 128 ОГПБр у Мукачеві з нагоди 3-ї річниці виводу військ з “Дебальцевського плацдарму”. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
  18 лютого 2018 року, в Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані. Архієрею співслужило духовенство храму.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
  Чимало вірян причастились Святих Христових Таїн.

По закінченні Літургії Владика привітав усіх зі святом та звернувся до присутніх зі словами проповіді, в якій розповів про духовне значення нинішнього недільного дня.

У цей останній день перед Великим постом у церквах на Літургії читається Нагірна проповідь з Євангелія, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст, і про збирання небесних скарбів.
  Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один в одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Це перший крок на шляху до Великого посту. Тому цю неділю прийнято називати Прощеною неділею.
  Церква нагадує нам про вигнання Адама і Єви з раю за неслухняність. У цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий Чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни взаємно просять один у одного прощення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.
   Кожен, хто хоч раз в житті готувався приступити до святих Христових Тайн, при уважному читанні молитов Послідування до Святого Причастя, міг зустріти такі слова: «Божественную же пия кровь ко общению, первее примирися тя опечалившым». У них виражається думка про те, що перш ніж приступити до євхаристійної Чаші, необхідно примиритися зі своїм ближнім. У цьому попередженні міститься не просто благочестиве побажання, в ньому повторюється веління Самого Господа, Який прямо вказав на необхідність вибачення перед будь-яким важливим священнодійством: «Залиш там дар твій перед жертовником, і піди, примирись перше з братом своїм, і тоді прийдеш і принесеш дар твій» (Мф 5:24).

Прощена неділя є останньою підготовчою неділею Великого посту. Цей день знаменує собою початок святої Чотиридесятниці - особливого періоду в житті Церкви, коли кожен віруючий закликається до проходження певного шляху, наповненого особистим подвигом посту і молитви. Шляху, в закінченні якого християнина очікує найважливіша в його житті подія - зустріч з Воскреслим Христом.

У світлі всього сказаного стає зрозуміло, чому відправною точкою цього непростого шляху стає богослужіння, на якому здійснюється чин прощення. Адже завдяки цій службі людина має унікальну можливість попросити вибачення в іншого і пробачити самому, очистити свою совість, щоб вже зі спокійним серцем рухатися до головної мети - до зустрічі світлого свята Пасхи.

Ввечері 18 лютого 2018 року духовенство та чимало вірян зібралися в Свято-Миколаївському кафедральному соборі, щоб із спільною молитвою вступити в період святої Чотиридесятниці. Після уставної Вечірні було звершено Чин прощення, який очолив архієпископ Пантелеімон.

Владика звернувся до пастви з архіпастирським словом, закликаючи всіх щиро пробачити образи своїм ближнім і самим попросити прощення у всіх, кому заподіяли образу.

По завершенні слова Владика Пантелеімон попросив прощення у всіх присутніх у храмі, після чого всі по одному підходили до Архієрея та просили прощення і благословення на духовний подвиг Великого посту.

У храмі звучали піснеспіви підготовчих тижнів Великого посту: «Объятия Отча»,«На реках вавилонских», «Покаяния отверзи ми двери».