Останні новини
Встановлені хрести в місцях особливих подій, будинках, каплицях освячують і захищають їх. У своїй недільній проповіді в Неділю Хрестопоклонну, Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про значення хреста в житті християнина. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. «Колись у давнину на хресті … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
Субота, 10 березня 2018 09:39

Третя неділя — Хрестопоклонна

Ця неділя (11 березня) — середина Великого Посту. Хрестопоклонною вона називається тому, що в цей період Посту з вівтаря виноситься для поклоніння прикрашений квітами Хрест. Хрест знаходиться посеред храму до п’ятниці 4-ї седмиці Великого посту. Виникає закономірне питання — чому … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
  У суботу 3-ї седмиці Великого посту архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію у кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.

За богослужінням була виголошена заупокійна єктенія, на якій відбувалося поминання "праотців, отців і братів наших, од віку спочилих".

Після відпусту Літургії соборним служінням духовенства була відслужена панахида.

Батьківські суботи - особливі дні церковного поминання покійних. Під час Великого посту в 2018 році, згідно церковному уставу, батьківські суботи випадають на 3 березня, 10 березня та 17 березня. У ці суботи здійснюється особливе поминання покійних, оскільки в продовження тижнів Великого посту, а також у неділю, щоденного літургійного поминання покійних не буває, бо Літургія свт. Іоанна Златоуста в зазначені дні не відбувається.
  Традиція поминання покійних існує в християнській Церкві з самого її заснування.
Доказ тому містять стародавні літургії і свідоцтва святих отців і вчителів Церкви.
  10 березня 2018 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Всенічне бдіння напередодні Хрестопоклонної Неділі має свої особливості: полієлей і читання Євангелія відбувається не в центрі храму, а у вівтарі, де на престолі покладено прикрашений живими квітами Хрест Господній.

Після Великого славослів'я архієпископ Пантелеімон звершив чин Винесення Хреста: після триразового кадіння Хреста, лежачого на престолі, Владика разом з духовенством виніс Хрест на середину храму, де він був покладений на приготовлений аналой.

Після триразового кадіння звершено поклоніння Хресту при співі духовенством короткої, але проникливої молитви: "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо".

Потім, при співі стихір Чесному Хресту Господньому, було звершено помазання вірян освяченим єлеєм.

Хрест буде перебувати посеред храму до п'ятниці цієї седмиці.

Чин Винесення Хреста з вівтаря храму і поклоніння Йому відбувається в Хрестопоклону Неділю для того, щоб нагадати віруючим про Хресні страждання Спасителя і через це зміцнити їх сили в проходженні Великого посту.

Субота, 10 березня 2018 00:00

Розклад богослужінь 10.03 - 17.03

Седмиця 4-та Великого посту

10 березня

СУБОТА

ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ

11 березня

НЕДІЛЯ 3-тя Великого посту.

Хрестопоклонна.

Початок читання часів

Вечірнє богослужіння з чином Пасії

12 березня

ПОНЕДІЛОК

Прп. Прокопія Декаполита, спов.

13 березня

ВІВТОРОК

Прп. Василія, спов.

Прп. Кассіана Римлянина.

14 березня

СЕРЕДА

Прмц. Євдокії.

Ранкове уставне богослужіння

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ПЕРЕДОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ

15 березня

ЧЕТВЕР

Сщмч. Феодота, єп. Кіринейського.

Маслособорування

16 березня

П’ЯТНИЦЯ

Мчч. Євтропія, Клеоника та Василіска.

Ранкове уставне богослужіння

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ПЕРЕДОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ

Вечірнє заупокійне богослужіння з чином парастаса

17 березня