Останні новини
  Тайна Вечеря - центр всього християнського богослужіння. "Це чиніть на спомин про Мене!" - заповідав Христос (Лк. 22, 29). Кожна Літургія - це участь віруючих в Тайній Вечері Христовій. У день її встановлення всі християни неодмінно намагаються бути причасниками Святих Тайн.

5 квітня, у Великий Четвер, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань. Архієрею співслужило духовенство храму.

За богослужінням майже всі присутні у храмі причастилися Святих Христових Таїн.

У цей день згадуються чотири найважливіші події з життя Христа Спасителя: Тайна Вечеря, на якій Господь встановив новозавітне таїнство святої Євхаристії; обмивання ніг учням в знак глибокого смирення і любові до них; молитва в саду Гефсиманському і зрада Іісуса Христа Іудою на страждання і смерть.

Замість звичайної Херувимської пісні, причастного вірша і під час причастя народу співається піснеспів, в якому міститься викриття Іуди і сповідування розсудливого розбійника: "Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя прими: не бо врагом Твоим тайну повем, ни лобзания Ти дам, яко Иуда, но яко разбойник исповедаю Тя: помяни мя, Господи, во Царствии Твоем".

Цей четвер в народі називається також "чистим" не стільки від того, що в будинку до цього дня все повинно бути чисто і прибрано, але ще більш тому, що в Таїнствах Сповіді та Причастя очищаються душа і тіло християнина.

Тропар дня: "Егда славнии ученицы на умовении вечери просвещахуся , тогда Иуда злочестивый, сребролюбием недуговав, омрачашеся и беззаконным судиям Тебе, Праведнаго Судию, предает. Виждь, имений рачителю, сих ради удавление употребивша: бежи несытыя души, Учителю таковая дерзнувшия. Иже о всех Благий, Господи, слава Тебе".

Ввечері 5 квітня, напередодні Великої П’ятниці, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань у співслужінні соборного духовенства.

Настає Страсна П'ятниця - центр великопісної скорботи, день Хресної смерті і погребіння Господа нашого Іісуса Христа. У православних храмах лунають читання і співи про останні години Його земного життя.

Утреня Великої П'ятниці - одна з найглибших за змістом служб в Православній Церкві. За богослужінням прочитується дванадцять «Страсних Євангелій», які розповідають про зраду, арешт, катування і розп'яття Спасителя.

Ще однією особливістю співів цього богослужіння являється постійне згадування Божої Матері. Церква величає Її материнський страдальницький подвиг і, оспівуючи велику відвагу Пречистої біля Хреста, просить зміцнення для всіх віруючих.