Останні новини
  У ніч світлого Христового Воскресіння архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Пасхальне богослужіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

Разом з Архіпастирем в кафедральному соборі молилися багато жителів і гостей міста.

З настання вечора Великої Суботи в соборі читалися Діяння святих апостолів, які містять незаперечні свідчення про Воскресіння Христа і багаторазові явління воскреслого Господа.

Ще до початку богослужіння в кафедральний собор був доставлений Благодатний вогонь від Гробу Господнього в Єрусалимі. Владика запалив від Благодатного вогню єрусалимські пучки свічок, що містять 33 свічки - за кількістю років земного життя Христа Спасителя - і благословив усіх присутніх.

Перед початком Пасхальної Утрені був звершений хресний хід навколо храму, що символізував хід жінок-мироносиць до гробу Христа Спасителя.

При співі Пасхального канону духовенство звершувало кадіння вівтаря, іконостасу і народу, вітаючи всіх словами пасхального тріумфу: "Христос воскрес!", на що всі віряни одностайно відповідали: "Воістину воскрес!".

Після закінчення утрені Владика Пантелеімон очолив Божественну літургію святителя Іоанна Златоуста по Пасхальному чину. На початку Літургії хор співав вибрані вірші з псалмів, що містять пророцтва про Воскресіння Христа. Зібрані воєдино, ці вірші називаються антифонами і поділяються малими єктеніями.

Вхід з Євангелієм символізує початок проповіді Іісуса Христа, тому незабаром звучать читання з послань апостолів, а потім - зачало Євангелія від Іоанна Богослова, яке читається на різних мовах, в знак того, що проповідь про Христа розповідають всім народам землі.

За сугубою єктенією було піднесено молитву про мир і спокій в Україні.

Після заамвонної молитви була прочитана молитва на освячення артосу. Під час Хресного ходу, що здійснюється щодня на Світлій седмиці, артос обносять навколо храму. У Світлу суботу, після прочитання молитви і роздроблення, артос роздається всім присутнім в храмі.

Також, на завершення богослужіння, були прочитані молитви на благословення куштування після посту мяса, сиру, яєць та іншої скоромної їжі.

За стародавнім звичаєм, в період святкування Великодня, який триває 40 днів, християни дарують один одному Великодні прикрашені червоні яйця і вітають вічно живим вітанням: "Христос Воскрес!" - і відповідають на нього: "Воістину Воскрес!".