Останні новини

  2 листопада 2019 року, напередодні Неділі 20-ї після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані.

  На полієлеї Владика звершив повне кадіння храму і читання Євангельського зачала, після чого було звершено помазання духовенства і вірян освяченим єлеєм.
Опубліковано в Новости

  2 листопада Православна Церква відзначає Дмитрівську батьківську суботу – особливий день поминання покійних. Віруючі приходять у храм на особливу вселенську панахиду - «Память совершаемая всех от века усопших православных христиан, отец и братии наших». Церква ще раз закликає усіх віруючих сугубо помолитися про своїх покійних батьків, родичів і близьких.

  Цього дня митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умань.

  Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.
  Після одпусту Літургії було звершено панахиду за всіма спочилими.
 
 
  День поминання покійних у суботу напередодні дня пам'яті великомученика Димитрія Солунського (8 листопада за новим стилем) був встановлений після Куликовської битви, яка відбулася у свято Різдва Пресвятої Богородиці у 1380 році.
  Спочатку, по встановленню святого князя Димитрія Донського, у цей день поминали всіх руських воїнів, полеглих на Куликовому полі. Власне, з цим пов'язаний ще один смисл назви суботи «Димитрівська».
  З часом Димитрівська субота стала днем, коли поминають всіх «від віку» спочилих християн. Це остання батьківська субота у 2019 році.
Опубліковано в Новости