Останні новини
Неділя, 16 червня 2019 00:00

ОГОЛОШЕННЯ

З благословення
Високопреосвященнішого Пантелеімона,
МИТРОПОЛИТА Уманського і Звенигородського
 
  18 червня 2019 року в день пам’яті святих Новомучеників і сповідників Уманської землі відбудеться Хресний хід, який розпочнеться об 11:00 і пройде за маршрутом: Свято-Миколаївський собор – вул. Небесної Сотні – пл. Соборності – вул. Європейська, 27.
 
  Запрошуємо всіх небайдужих розділити спільну молитву за мир та спокій в Україні.
Опубліковано в Новости
  "Святым духом всяка душа живится" - співається на богослужінні. Зішестям Святого Духа затверджується в світі християнська віра і починає своє буття Церква Христова, тому свято П'ятидесятниці, день зішестя Святого Духа на апостолів, звершується з особливою урочистістю.
 
  З самого ранку на території Свято-Миколаївського кафедрального собору було багатолюдно. О 7-й годині розпочалося служіння ранньої Божественної літургії. Але особливо посилився потік людей з пишними букетами весняних квітів і молодими зеленіючими гілками до брами кафедрального собору після 9-ї години, коли повинно було початися служіння пізньої Божественної літургії, яку очолив митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Архіпастирю співслужили клірики храму.
 
  На літургії в цей день співали особливі святкові антифони, що містять тексти старозавітних пророцтв про явління в світі Святого Духа.
 
  За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
 
  Після відпусту Літургії звершено служіння Великої вечірні, яка почалася розчуленим, з глибини душі, всенародним співом молитви Святому Духу: "Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша".
 
  Після входу протодиякон виголосив великий прокимен: "Кто Бог велий, яко Бог наш? Ты еси Бог, творяй чудеса!". Потім Владика прочитав першу коліноприклонну молитву. Читання відбувалося в відчинених Царських вратах, лицем до народу. З цього часу земні поклони в храмі і під час домашньої молитви звершуються звичайним порядком.
 
  Православні храми і будинки віруючі в цей день прикрашають зеленими гілками берези і квітами. Звичай цей йде ще від старозавітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П'ятидесятницю в пам'ять того, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував Скрижалі Закону. Сіонська горниця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час теж була прикрашена гілками дерев і квітами. А ще квітучі гілки нагадують нам про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.
Опубліковано в Новости
  15 червня 2019 року, напередодні свята Пятидесятниці, Високопреосвященніший Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський звершив Всенічне бдіння з літією в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані у співслужінні соборного духовенства.
 
  За народною благочестивою традицією свята Трійці перед початком богослужіння храм був прибраний молодими берізками. Також за традицією стихіра «Царю Небесний» на вечірні, яка співається за богослужіннями вперше після дня Пасхи Христової, була заспівана духовенством, хором та всіма присутніми в храмі.
Опубліковано в Новости