Останні новини
 5 серпня 2019 року, у день Почаївської ікони Божої Матері, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври. Напередодні ввечері Владика молився за Всенічним бдінням у тому ж храмі.

Його Блаженству також співслужили митрополити: Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павел,  Луганський і Алчевський Митрофан, Рівненський і Острожський Варфоломій, Тернопільський і Кременецький Сергій, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври, Володимиро-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Іов (Тивонюк); архієпископи: Чимкентський і Таразський Єлевферій, Івано-Франківський і Коломийський Серафим, Шумський Іов, Бучанський Пантелеімон, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Львівський і Галицький Філарет, Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископи: Шепетівський і Славутський Євсевій, Волинський і Луцький Нафанаїл, Хотинський Веніамін, Баришівський Віктор, а також братія та гості Лаври в священному сані.

За богослужінням молилися тисячі прочан з різних регіонів України та інших держав.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Предстоятель очолив хресний хід з Почаївською іконою Божої Матері до Успенського собору Лаври, де був звершений святковий молебень.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Владика привітав вірян зі святом та благословив усіх.

Історія Почаївської ікони Божої Матері сягає середини XVI століття, коли майбутній Константинопольський патріарх Неофіт, перебуваючи на теренах сучасної Тернопільщини, подарував її поміщиці Ганні Гойській, котра прихистила його в своєму помешканні на ночівлю. У 1597 р. чудотворна ікона була передана Почаївській Лаврі. Влітку 1675 року, під час Збаразької війни з турками, за молитвами перед чудотворним образом обитель була врятована від навали татарського хана Нурредина. Ікона дотепер зберігається в Почаївській Лаврі.

За матеріалами Офіційного сайту УПЦ

Понеділок, 05 серпня 2019 00:00

Розклад богослужінь 03.08 - 10.08

Седмиця 8-ма після П’ятидесятниці

03 серпня

СУБОТА

ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ

04 серпня

НЕДІЛЯ

Неділя 7-ма після П’ятидесятниці.

Мироносиці рівноап. Марії Магдалини.

6-40 Початок читання часів
7-00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ
9-30 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ

05 серпня

ПОНЕДІЛОК

Почаївської ікони

Божої Матері

06 серпня

ВІВТОРОК

Блгвв. кнн. стртпп. Бориса і Гліба.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ

12-00 Молебень з акафістом іконі Божої Матері «Всецариця» і малим освяченням води
17-00 Вечірнє богослужіння

07 серпня

СЕРЕДА

Успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці.

17-00 Вечірнє богослужіння

08 серпня

ЧЕТВЕР

Сщмчч. Єрмолая, Єрміла та Єрмократа, ієреїв Нікомідійських.

8-00 Акафіст Свт. Миколаю Чудотворцю

17-00 ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ

09 серпня

ПЯТНИЦЯ

Вмч. і цілителя Пантелеімона.

9-00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ

10 серпня

СУБОТА

Смоленської ікони Божої Матері, іменованої «Одигітрія»