Останні новини Уманської Єпархії
21 січня 2020 року у Київському Будинку Художника відбудеться музично-поетичний гала-концерт за участю дітей та переможців І-го Київського фестивалю православної поезії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Фестиваль з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія пройшов для дітей-авторів віком 7 – 15 років 22 … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
У дні світлих Різдвяних свят Церква закликає всіх радіти народженню Богонемовля Христа, ділитися цією радістю з ближніми та здійснювати справи милосердя. В єпархіях Української Православної Церкви проходять Різдвяні соціально-благодійні акції, мета яких — зігріти людським теплом та увагою, поділитися Різдвяною радістю … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
У неділю перед Різдвом Христовим в селі Копиткове Здолбунівського району Рівненської області відбулося перше богослужіння в побудованому за короткий термін віруючими УПЦ нового храму.  Парафія, яку зняли з реєстрації прихильники “ПЦУ” і позбавили церкви, побудувала новий храм трохи більше як за місяць. Про … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
Після Літургії Предстоятель відвідав вихованців будинку-інтернату, якими опікується обитель. 14 січня 2020 року, у день пам’яті святителя Василія Великого та свята Обрізання Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Вознесенському Банченському чоловічому монастирі поблизу міста … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ

  14 січня 2020 року, у свято Обрізання Господнього та день пам’яті святителя Василія Великого, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Дмитрівському храмі с. Конельські Хутори.


  Його Високопреосвященству співслужили благочинний Жашківського округу прот. Василій Любківський, настоятель храму прот. Василій Троценко і запрошене духовенство
.
 
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
 
  Після відпусту Літургії були проголошені уставні многоліття, після чого Владика Пантелеімон привітав отців-іменинників з днем тезоіменитства, звернувся до присутніх зі словами проповіді та благословив усіх іконками. Насамкінець у храмі пролунали колядки, щедрівки та різдвяні піснеспіви.
 
 
У цей день Православна Церква відзначає свято Обрізання Господнього.
   Християни надають йому особливе значення, і бачать у цьому святі відразу кілька важливих для себе смислів.
   Для початку звернемося до старозавітного розуміння самого обрізання як релігійного обряду. За встановленим Богом Законом кожен єврейський хлопчик мав бути обрізаний на восьмий день після свого народження в знак Завіту Бога з праведним Авраамом і його нащадками (Бут. 17, 10-14; Лев. 12, 3).
   Цей обряд включав людину в громаду Ізраїлю. Тому пройти його повинен був і Спаситель, адже по плоті Він був зі Своїм народом, походив по материнській лінії з роду царя Давида. При обрізанні, як було заведено в той час у народу Ізраїлю, Йому дали ім’я — Іісус. Про це нам повідомляє Євангеліє від Луки (Лк. 2, 21).
  Однак, крім старозавітного значення, у святі Обрізання приховано чимало важливих християнських символів. Апостол Павло у своєму Посланні до Колосян проводить паралель між обрізанням і християнським Таїнством Хрещення, відзначаючи, що старозавітний обряд не відкинутий, а лише поступився місцем новозавітному Таїнству. По слову апостола, плотське обрізання для іудеїв замінюється у християн обрізанням духовним: «обрізані обрізанням нерукотворним, зняттям гріховного тіла плоті, обрізанням Христовим» (Кол. 2, 11).
   Свято Обрізання відіграло важливу історичну роль у кінці першого століття нашої ери, коли серед християн виникла одна з перших єресей — докетизм. Її назва походить від грецького «докео», що означає «здаватися», послідовники докетизму вважали Христа не реальною людиною, а примарою або духом, втілення Якого не відбулося насправді. Євангельське свідчення про те, що Він пройшов обрізання у спорах того часу стало важливим свідченням того, що плоть Христа була відчутною, а значить і Сам Він був істинно втіленим.
   І, мабуть, ще один важливий момент. Обрізання за своєю формою – це певне обмеження, видалення. Беручи плотське обрізання за Законом, Христос тим самим показав людям необхідність духовного обрізання (тобто видалення, обмеження) від себе своїх гріховних пристрастей – егоїзму, гордині, самості та інших похідних від них.
   Що стосується історії включення свята Обрізання Господнього в церковний календар, то вважається, що це відбулося в IV столітті. Канон свята був написаний преподобним Стефаном Савваітом. Ця подія в результаті й увійшла в Церкву у вигляді великого свята.
Опубліковано в Новости