Останні новини Уманської Єпархії

В Хрещенський святвечір, 18 січня, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані.

Владиці співслужили клірики храму.

У ці дні віруючі згадують про те, як у віці 30 років Іісус Христос прийшов на річку Йордан, щоб прийняти хрещення від Іоанна Предтечі. Під час Хрещення Бог Син знаходився в Йордані, Бог Отець виявив себе голосом з небес і свідчив про Сина, а Бог Святий Дух у образі голуба зійшов на Іісуса Христа.
   В пам'ять про цю подію в усіх храмах співають: "Во Иордане крещающуся Тебе, Господи, троическое явися поклонение, родителев бо глас свидетельствоваше Тебе, возлюбленного Тя Сына именуя, и Дух в виде голубине, извествоваше словесе утверждение. Явлейся Христе Боже, и мир просвещей, слава Тебе". Цей же тропар співають вдома, коли окропляють житло.

У Водохресний святвечір і на саме Водохреща вода в храмах освячується особливим чином - великим Йорданським освяченням. Ця вода - велика святиня, називається Агіасмою або водохресною водою. Освячення відбувається однаковим чином, тому вода, освячена ввечері або вранці, не відрізняється.
   Хрещенську воду вживають натщесерце, зазвичай разом з просфорою.

Вранці 18 січня 2021 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію свт. Василія Великого та Велике освячення води в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані.

Служба Навечір'я Богоявлення складалася з Великих (Царських) часів, зображальних та вечірні з Літургією святителя Василія Великого, в кінці якої звершується освячення води.
   До складу Царських часів входять псалми, що містять пророцтва про пришестя у світ Христа Спасителя і явління Господа на водах Йордану. Про це ж співається в тропарях часів. Прочитуються паремії, зачала з апостола і Євангелія. Царські часи звершуються при відкритих Царських вратах.

По завершенні читання зображальних Владика Пантелеімон звершив Божественну літургію по чину святого Василія Великого. Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики собору.

Були прочитані паремії (біблійні Вітхозавітні тексти), в яких перераховувалися різні події Вітхого Завіту, які були прообразами Водохреща або повідомляють про дії промислу Божого, що відбувалися через стихію води. Після завершення паремій, малої єктенії і возгласу Архієрея "Яко свят еси, Боже наш ...", почався спів Трисвятого і подальше чинопослідування Божественної літургії.

Після читання заамвонної молитви митрополит Пантелеімон разом із духовенством звершив Велике освячення води.