Субота, 02 грудня 2017 20:11

«У Христа немає інвалідів»: у Горлівській єпархії відбулася конференція до Дня людей з обмеженими можливостями

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Напередодні цієї дати в духовному центрі Макаріївського храму Торецька (Дзержинська) зібралися представники міських товариств дітей-інвалідів, а також ветеранів й інвалідів, управління праці та соціального захисту населення, духовенства благочиння. Вони взяли участь … Продовжити читання

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

Напередодні цієї дати в духовному центрі Макаріївського храму Торецька (Дзержинська) зібралися представники міських товариств дітей-інвалідів, а також ветеранів й інвалідів, управління праці та соціального захисту населення, духовенства благочиння. Вони взяли участь в конференції «У Христа немає інвалідів», присвяченій питанням інклюзії людей з обмеженими можливостями в сучасному суспільстві. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Горлівської єпархії.

Перед початком заходу для учасників виступили діти з особливими потребами – учні «Класу доброти» при Макаріївському храмі. Вони розповіли про свій клас, в якому займаються за програмою недільних шкіл, адаптованої для них. Учні також виконали пісню про преподобного Сергія Радонезького, Небесного покровителя їхнього класу.

Перед присутніми виступили з доповідями священнослужителі та працівники соціальних відділів, які поділилися досвідом інклюзії інвалідів на парафіях.

Увага була зосереджена на винятковій турботі православних громад про інвалідів на всіх етапах церковної історії. Прикладами такої турботи є преподобні Серафим Саровський, Амвросій Оптинський, блаженна Матрона Московська, які були людьми з обмеженими можливостями фізичного здоров’я. Піклуючись про них, Церква не виділяла їх фізичних недоліків і ставилася до них як до образу Божого, а не особливої категорії людей.

Доповідачі розповіли про соціальну роботу на парафіях, завдяки якій люди з обмеженими можливостями ставали повноцінними членами громад, в тому числі виконуючи різні послухи поряд з рештою парафіян.

Учасники зібрання спільно відзначили важливість руйнування бар’єру, що розділяє «здорову» частину суспільства та інвалідів. Дуже сприятливим для такого об’єднання є Церква. Саме про це йде мова, коли говориться, що «у Христа немає інвалідів».


Просмотров: 131

Прочитано 78 разів