Фільтрувати матеріали за датою: Неділя, 14 січня 2018
Низка націонал-радикальних угрупувань, серед яких і визнана терористичною організація «С-14», оголосили акцію з вимогами законодавчої дискримінації в Україні канонічної Православної Церкви, яка відбудеться 16 січня під стінами Верховної Ради України. Про це повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на 5 … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
ЙОГО ПРЕОСВЯЩЕНСТВУ, ПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ СЕРАФИМУ, ЄПИСКОПУ ШУМСЬКОМУ, ВІКАРІЮ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ     Ваше Преосвященство, дорогий Владико! Прийміть сердечні поздоровлення з 65-літтям з дня Вашого народження. Відкинувши суєтність земного світу, Ви спрямували свій погляд до небесних висот, долучившись до Священного Передання у … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
Вакцинація є виключно вибором батьків, священик не повинен впливати на рішення про щеплення – архієрей УПЦ. Про це йдеться у відповідному розпорядженні митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела від 11 січня. У зв’язку зі спалахом кору архієрей благословив в усіх храмах … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
14 січня 2018 року, з благословення архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора, у Закарпатській обласній філармонії відбувся Єпархіальний Різдвяний концерт за участі переможця національного конкурсу “Голос країни” 2017 року – протоієрея Олександра Клименка. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
  14 січня 2018 року, у свято Обрізання Господнього та день пам’яті святителя Василія Великого, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі смт. Маньківки.

  Його Високопреосвященству співслужили благочинний Маньківського округу та настоятель храму прот. Василій Славіта, благочинний Ладижинського округу прот. Георг
ій Орос та протод. Петро Вірста.
 
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
 
 Після відпусту Літургії відбувся святковий Новорічний молебень та проголошені уставні многоліття, після чого Владика Пантелеімон привітав отця Василія з днем тезоіменитства.
 
  По завершенні богослужіння Архіпастир привітав вірян зі святом та благословив усіх іконками Різдва Христового.
 
 
У цей день Православна Церква відзначає свято Обрізання Господнього.
   Християни надають йому особливе значення, і бачать у цьому святі відразу кілька важливих для себе смислів.
   Для початку звернемося до старозавітного розуміння самого обрізання як релігійного обряду. За встановленим Богом Законом кожен єврейський хлопчик мав бути обрізаний на восьмий день після свого народження в знак Завіту Бога з праведним Авраамом і його нащадками (Бут. 17, 10-14; Лев. 12, 3).
   Цей обряд включав людину в громаду Ізраїлю. Тому пройти його повинен був і Спаситель, адже по плоті Він був зі Своїм народом, походив по материнській лінії з роду царя Давида. При обрізанні, як було заведено в той час у народу Ізраїлю, Йому дали ім’я — Іісус. Про це нам повідомляє Євангеліє від Луки (Лк. 2, 21).
  Однак, крім старозавітного значення, у святі Обрізання приховано чимало важливих християнських символів. Апостол Павло у своєму Посланні до Колосян проводить паралель між обрізанням і християнським Таїнством Хрещення, відзначаючи, що старозавітний обряд не відкинутий, а лише поступився місцем новозавітному Таїнству. По слову апостола, плотське обрізання для іудеїв замінюється у християн обрізанням духовним: «обрізані обрізанням нерукотворним, зняттям гріховного тіла плоті, обрізанням Христовим» (Кол. 2, 11).
   Свято Обрізання відіграло важливу історичну роль у кінці першого століття нашої ери, коли серед християн виникла одна з перших єресей — докетизм. Її назва походить від грецького «докео», що означає «здаватися», послідовники докетизму вважали Христа не реальною людиною, а примарою або духом, втілення Якого не відбулося насправді. Євангельське свідчення про те, що Він пройшов обрізання у спорах того часу стало важливим свідченням того, що плоть Христа була відчутною, а значить і Сам Він був істинно втіленим.
   І, мабуть, ще один важливий момент. Обрізання за своєю формою – це певне обмеження, видалення. Беручи плотське обрізання за Законом, Христос тим самим показав людям необхідність духовного обрізання (тобто видалення, обмеження) від себе своїх гріховних пристрастей – егоїзму, гордині, самості та інших похідних від них.
   Що стосується історії включення свята Обрізання Господнього в церковний календар, то вважається, що це відбулося в IV столітті. Канон свята був написаний преподобним Стефаном Савваітом. Ця подія в результаті й увійшла в Церкву у вигляді великого свята.
 
Опубліковано в Новости