Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 19 лютого 2018
Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ представляє мультимедійний православний календар на кожен день.  21 лютого Свята Церква вшановує пам`ять пророка Божого Захарії, святителя Савви, архієпископа Сербського та великомученика Феодора Стратилата.  Просмотров: 98
Опубліковано в Новини УПЦ
20 лютого 2018 року, у другий день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання другої частини Великого покаянного канону в Свято-Покровському жіночому монастирі м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Блаженнійший Владика очолив Велике повечір’я з читанням другої … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
О ком поется в Каноне Андрея Критского? Среда. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует пояснения к Великому покаянному канону преподобного Андрея Критского, которые подготовила пресс-службой Горловской епархии. Для человека, не очень хорошо знакомого со Священным Писанием, затруднительно понять, в чём мы каемся во время чтения Великого покаянного … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
Як не звикнути до посту і провести його з максимальною користю для душі? Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує сім порад, які керівник відділу у справах молоді та культури Харківської єпархії протоієрей Федір Воскобойников озвучив сайту «Фома в Україні».  Цікаво буває поспостерігати … Продовжити читання
Опубліковано в Новини УПЦ
  У перші дні посту головне завдання християн - зосередитися на своєму внутрішньому світі, подумати над питаннями духовного життя - боротьбі зі своїми недоліками і пороками. Цьому сприяє молитва - одна з найбільш головних християнських чеснот, в якій відкривається реальність особистого спілкування людини з Богом.

Ввечері 19 лютого 2018 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, в кафедральному соборі Уманської єпархії було звершено Велике повечіря з читанням Покаянного канону преподобного Андрія Критського. Богослужіння очолив Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон.

Після закінчення Великого повечіря до всіх присутніх зі словом проповіді звернувся прот. Анатолій Чернишенко.

«Прииде пост, мати целомудрия, обличитель грехов, проповедник покаяния, жительство ангелов, и спасение человеков, вернии возопиим: Боже, помилуй нас».
(Стихіра на утрені першого дня Великого посту)

Іноді нам здається, що в перші дні Посту Церква, кажучи про те, як ми зобов'язані постити, повинна в цьому питанні приділяти більше уваги стриманості в їжі. Однак, мета посту - це зцілення від пристрастей. Саме про це йдеться в співах сьогоднішнього богослужіння. Ми постимо для того, щоб позбутися від різних пристрастей: від злості, від зневіри, від дратівливості.

Інша мета посту - зустріч з Богом. І завдання - гідно підготуватися до цієї зустрічі.

Під час посту досить рідко звершується Літургія, але Церква не позбавляє нас причастя Святих Дарів - по середах і п'ятницях ми звершуємо Літургію Передосвячених Дарів і причащаємося Святих Тайн, освячених в попередню неділю. На першій седмиці перше причастя буде в середу, тому ці два дні ми повинні бути дуже уважні і підготувати своє серце до зустрічі з Христом, до прийняття Його.