Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 21 лютого 2018
  Богослужіння середи першого тижня Великого посту Керуючий Уманською єпархією звершив у Свято-Миколаївському кафедральному соборі, у співслужінні кліриків храму.

Після закінчення богослужіння Владика Пантелеімон звернувся до присутніх зі словами проповіді.

Службою Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого віруючим пропонуються для причастя Святі Дари, освячені раніше - на попередній повній літургії по чину св. Василія Великого або св. Іоанна Златоуста і зберігаються в особливому ковчезі на престолі. У деяких старовинних рукописних служебниках вона називається "Літургією Великої Чотиридесятниці".

Чин Літургії Передосвячених Дарів був складений і введений в церковну практику святителем Григорієм Двоєсловом, папою Римським (+604).

Повсюдне звершення цього богослужіння в дні Святої Чотиридесятниці затверджено 52-м правилом Шостого Вселенського Собору, щоб не позбавляти віруючих таємничого спілкування з Господом і, разом з тим, не порушувати посту і покаяння служінням урочистої повної Літургії.

Літургія Передосвячених Дарів служиться тільки в дні Великого Посту по середах і п'ятницях, на 5 седмиці посту - в четвер, а також в перші три дні Страсної седмиці. З нагоди храмових свят або свят на честь особливо шанованих святих угодників Божих, - наприклад, в дні святкування Обрітення глави святого пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна або в день пам'яті сорока мучеників Севастійських, - вона може бути здійснена і в інші дні Великого посту (крім суботи та неділі).
  Ввечері середи першої седмиці Великого посту Архієпископ Пантелеімон звершив читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в храмі на честь ікони Божої Матері "Скоропослушниця".

По завершенні канону Владика звернувся до присутніх у храмі зі словами повчання на тему Великого посту.

Великий канон складається з 250 тропарів і Великим іменується не тільки через незвично велику кількість віршів, але і по висоті думок і силі їх вираження. Він читається за великопісним богослужінням в храмах ось уже майже 1200 років. Вслухаючись в слова канону, ми знову переживаємо історичні шляхи всього світу, діяння і долі великих грішників і праведників, співвідносимо їх зі своїм власним життям. З глибин душі підноситься невпинний слізний голос: "Помилуй мене, Боже, помилуй мене!».

Навчаючи своїх чад словами Великого канону, Церква намагається пробудити людську душу, розкрити перед нею згубність гріховного стану, спонукати до суворого самоосуду і каяття, до відрази від гріхів і до виправлення життя.

Останню частину канону Владика прочитає у храмі на честь Всіх Святих. Початок богослужіння о 17:00.