Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 21 березня 2018
  21 березня, в середу 5-ї седмиці Великого посту, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Літургію Передосвячених Дарів у храмі на честь Різдва Богородиці м. Монастирище.

За Божественною літургією Владиці співслужили благочинний Монастирищенського округу та настоятель храму прот. Димитрій Любківський, благочинний Жашківського округу прот. Василій Любківський і духовенство району.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву за мир та спокій в Україні.

Після відпусту Владика Пантелеімон привітав духовенство з очищенням душ, звернувся до вірян з архіпастирським словом та благословив усіх присутніх іконками Пресвятої Богородиці.
  Ввечері 21 березня, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив богослужіння з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського і Житія преподобної Марії Єгипетської. Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики кафедрального собору.

На цьому богослужінні єдиний раз в році повністю прочитується Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського, який звучав по частинах в понеділок, вівторок, середу і четвер першого тижня Великого посту. Зважаючи на значну тривалість цієї служби її ще називають "Стояння преподобної Марії Єгипетської".

Покаянний канон прп. Андрія Критського описує знаменні старозавітні події і образи - рай, гріхопадіння Адама і Єви, патріарха Ноя і потоп, землю обітовану - і пов'язує їх з почуттям глибокого каяття за вчинені гріхи.

Пройшовши шлях Великого посту і очистивши себе від гріховної скверни, людина чистим серцем зустрічає світле Христове Воскресіння і разом з Христом долучається вічного блаженного життя.