Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 07 січня 2019

Сьогодні в храмі народження Богомладенця Христа зустрічає набагато більша кількість людей, ніж дві тисячі років тому. І убогий хлів змінився благоліпністю церковного оздоблення. Але незважаючи на це загальне очікування зустрічі, навіть в цей день у кожного вона трапляється індивідуально - в яслах власного серця.

Божественну літургію в день Різдва Христового в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані очолив Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Архієрею співслужило духовенство храму.

Наповнена особливими урочистими і милозвучними піснями, Різдвяна служба пролетіла як одна мить. Багаторазово, на різні наспіви, духовенством, хором і всім народом оспівувався тропар нинішнього великого свята: "Рождество Твое Христе Боже наш, возсия мирови свет разума: в нем бо звездам служащии, звездою учахуся, Тебе кланятися Солнцу правды, и Тебе ведети с высоты Востока: Господи слава Тебе".

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир та спокій в Україні.

Чимало присутніх за богослужінням вірян причастилися Святих Христових Таїн.

По закінченні Літургії перед іконою свята було звершено славлення, прот. Анатолій Чернишенко зачитав Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Після чого Архієрей звернувся до пастви зі словами привітання, вручив дітям солодкі подарунки та разом зі всіма присутніми на богослужінні заспівав перед Вертепом колядки.

7 січня 2019 року, в день свята Різдва Христового, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон приймав у своїй резиденції колядників, які порадували його різдвяними піснеспівами, а також народними та авторськими колядками.

Владика подякував гостям за привітання та пригостив усіх солодкими подарунками.

У день Різдва Христового закінчується Пилипів піст, що тривав 40 днів. Повертаючись з храмів, православні сідають за святковий стіл зі своєю родиною, починаючи трапезу з молитви. Різдво Христове святкується 12 днів. Від дня Різдва до свята Богоявлення (19 січня) тривають Святки - святі і радісні дні. В Україні вітаються фразою "Христос рождається!", а у відповідь чують "Славімо Його!".