Фільтрувати матеріали за датою: Неділя, 13 жовтня 2019 — Уманська єпархія УПЦ

Всенічне бдіння напередодні свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії у Свято-Миколаївському кафедральному соборі звершив митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон.  Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики собору.

Головною темою співів і всіх богослужбових текстів цього великого свята є Покров Цариці Небесної, простягнений над усіма, хто з вірою і молитвою до Неї приходить: "Освящается небо и земля, Церковь же светится и людие вси веселятся: се бо Мати Божия, со ангельскими воинствы, с Предтечею и Богословом, с пророки же и апостолы, невидимо вшедши, за христианы молится Христу, помиловати град и люди, славящия Тоя Покрова праздник" (стихіра на "Господи, воззвах" великої вечірні).

На богослужінні б
агаторазово звучить тропар свята, наповнений духовною радістю про благодатний Покров Цариці Небесної: "Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом, и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего Христа Бога нашего спасти души наша".

Під час полієлею, найурочистішої частини богослужіння, митрополит Пантелеімон звершив повне кадіння храму при співі хором і духовенством величання Божої Матері: "Величаем Тя, Пресвятая Дево и чтим Покров Твой святый: Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся".

Після прочитання євангельського зачала Владика помазав духовенство та парафіян освяченим єлеєм.

Завтра Керуючий єпархією очолить Божественну літургію в Свято-Покровському храмі села Бузівка Жашківського району. Початок богослужіння о 9:00
  13 жовтня 2019 року, в Неділю 17-у після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон відвідав з архіпастирським візитом Свято-Параскевинський храм села Легедзене.

У звершенні Божественної літургії Владиці співслужили благочинний Тальнівського округу прот. Сергій Бардецький, настоятель храму прот. Димитрій Красносельський та запрошене духовенство.

На малому вході з благословіння Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Владика удостоїв отця Димитрія чергової церковної нагороди - права служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до "Херувимської".
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Спільна літургійна молитва завершилася сердечними привітаннями отцю Димитрію, адже цього дня він відзначає свій 60-річний ювілей та 35-річчя служіння у священному сані. Теплі слова на адресу ювіляра прозвучали з вуст Високопреосвященнішого митрополита Пантелеімона. Владика привітав о. Димитрія та за заслуги перед Уманською єпархією Української Православної Церкви нагородив його орденом «Покрова Пресвятої Богородиці». Настоятель храму щиро подякував Владиці та усім, хто прийшов цього дня привітати та молитовно підтримати його.