Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 13 березня 2019
  Богослужіння середи першого тижня Великого посту Керуючий Уманською єпархією, Високопреосвященніший митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив у Свято-Миколаївському кафедральному соборі.

Архіпастирю співслужило духовенство храму.

Службою Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого віруючим пропонуються для причастя Святі Дари, освячені раніше - на попередній повній літургії по чину св. Василія Великого або св. Іоанна Златоуста і зберігаються в особливому ковчезі на престолі. У деяких старовинних рукописних служебниках вона називається "Літургією Великої Чотиридесятниці".

Чин Літургії Передосвячених Дарів був складений і введений в церковну практику святителем Григорієм Двоєсловом, папою Римським (+604).

Повсюдне звершення цього богослужіння в дні Святої Чотиридесятниці затверджено 52-м правилом Шостого Вселенського Собору, щоб не позбавляти віруючих таємничого спілкування з Господом і, разом з тим, не порушувати посту і покаяння служінням урочистої повної Літургії.

Літургія Передосвячених Дарів служиться тільки в дні Великого Посту по середах і п'ятницях, на 5 седмиці посту - в четвер, а також в перші три дні Страсної седмиці. З нагоди храмових свят або свят на честь особливо шанованих святих угодників Божих, - наприклад, в дні святкування Обрітення глави святого пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна або в день пам'яті сорока мучеників Севастійських, - вона може бути здійснена і в інші дні Великого посту (крім суботи та неділі).

13 березня 2019 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив читання третьої частини Великого покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Михайлівському храмі м. Умані. Разом зі своїм Архіпастирем молилися настоятель храму прот. Вадим Левко та прот. Іоанн Хортюк.

Прочитавши належну за Уставом частину канону, Владика зачитав Послання Предстоятеля до пастви Української Православної Церкви з нагоди початку Великого посту, після чого звернувся до зібраних у храмі вірян зі словом пастирської настанови. Розкривши важливість посту для спасіння душі, архіпастир особливо наголосив на небезпеках, які чатують на віруючого, що став на шлях посту. Архієрей побажав усім присутнім успішного звершення подвигу посту та радісної зустрічі із Воскреслим Христом.

Владика привітав о. Вадима, який нещодавно відсвяткував свій 60-річний ювілей, з цією знаменною датою та за заслуги перед Українською Православною Церквою нагородив його орденом «Святителя Миколая Чудотворця».