Неділя, 03 грудня 2017 00:00

Священномученик Федір Гусак

Святий новомученик Федір Гусак народився у селі Бахтин на Вінничині і був наречений на ім я прп. Феодора, ігумена Студійського. Народився, напевно, в сім ї церковнослужителя. До Умані висланий у 1936 році після відбуття покарання на Крайній Півночі на лісорозробках. Як відзначено в його слідчій справі, духовного сана не зрікся.

Оселився і жив на передмісті Умані, яке називається Звенигородським. Здобував на прожиток церковними требами, бродяжив по селах, проповідуючи Слово Боже. Виступав за повернення віруючим закритих храмів, наставляв людей під час перепису населення не приховувати віри, чим викликав незадоволення збоку влади. Брав активну участь у житті духовної громади, яке зосередилося на той час у передмісті Умані.

10 жовтня у числі кількох священнослужителів з передмістя був заарештований і кинутий до в язниці, звідки вже не вийшов.

«Является неотрекшимся священником, враждебно настроенным против существующего строя. Бродяжничал, под видом религиозных треб проводил антисоветскую агитацию» (Зі звинувачувального висновку 14.10.1937 року).

31 жовтня страчений за рішенням Трійки КОУ НКВС, прийнявши мученицьку смерть на 55-му році життя.

26 червня 1989 року реабілітований.

Прочитано 580 разів