Четвер, 28 квітня 2016 00:00

Пасхальне Послання

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященнiшого Пантелеiмона,
Архiєпископа
Уманського i Звенигородського

 
Воскресение Твое, Христе Спасе,
Ангели поют на небеси,
и нас на земли сподоби
чистым сердцем Тебе славити.
(Стихіра на Утрені Пасхи)


Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни –
чада Уманської єпархії
Української Православної Церкви!Вітаю кожного із вас вічно живими, переповненими радістю словами про перемогу життя над смертю, про Воскресіння Сина Божого -
 
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Сьогодні торжествує Свята Православна Церква, святкуючи з великим благоговінням та радістю спасительну подію Воскресіння з мертвих Христа Життєдавця.
Це велике свято є вінцем і славою спасительних дій безмежно жертовної любові Господа нашого Іісуса Христа до роду людського.
У святковому сяйві яскраві промені Божественного Пасхального світла наповнюють наші серця і увесь всесвіт тріумфуючою радістю: «Ныне вся исполнишася света: небо же и земля и преисподняя…», «да празднует же мир, видимый же весь и невидимый: Христос бо воста, веселие вечное» (Пасхальний канон, глас 1-й).
Святитель Іоанн Златоуст у своєму Слові на Пасху благовіствує, що людина благочестива і щиро любляча Бога насолодиться цим прекрасним і світлим торжеством преславного Воскресіння Христового, котре ми нині святкуємо і в якому Господь наскільки дивовижно явив премудрість, благість і любов Свою до людей, дарувавши всім життя вічне.
Воскреслий Христос повернув нам усе, що ми втратили через гріхопадіння наших праотців, зруйнував стіну між Богом і людьми, відчинив нам двері Раю, подарував нам можливість називати себе дітьми Божими. Тому Свята Церква з таким духовним піднесенням співає: «Сей День, его же сотвори Господь, возрадуемся и возвеселимся в онь» (Стихіра Пасхи).
У цю неповторну пасхальну ніч в храми приходять віруючі, щоб разом об’єднатися навколо Воскреслого Господа. Усвідомлюючи своє єднання з Ним і один з одним, вони висловлюють свою радість вічно живим вітанням «Христос Воскрес!» — «Воістину Воскрес!»
Пасха Христова – це дар Божественної любові, який ми повинні нести в світ і свідчити про істину Воскресіння. Це священна місія кожного християнина, всієї Церкви Христової.
Христос воскрес із мертвих. Смерть переможена і уже не може тримати у своїх обіймах Того, Хто переміг гріх. Бо смерть увійшла в нашу природу через гріх. Немає гріха – немає і смерті. Воскресіння Христове є перемогою над тілесною смертю, і це – велика перемога, бо вона завершує перемогу над духовною смертю. Апостол Павло надає Воскресінню Христовому неперевершене значення. Він каже: «Якщо Христос не воскрес, то віра ваша марна: ви ще у гріхах ваших» (1 Кор. 15: 17). І, дійсно, без Воскресіння Христового немає християнства.
Не тільки апостол Павло впевнений у Воскресінні Христовому. В ньому переконані і всі Христові учні, і жони-мироносиці, і всі ті, хто бачили Його воскреслим. Вони не лише бачили, але й доторкалися до Його воскреслого тіла. Апостоли проповідували «про те, – як пише Іоанн Богослов, – що було від початку, що ми чули, що бачили своїми очима, що розглядали і чого торкалися руки наші» (1 Ін. 1: 1).
Учні Христа стали проповідниками істини Воскресіння і довели вірність цій істині своєю мученицькою смертю. Наслідуючи їхній приклад, багато поколінь християн як стародавнього, так і нового часу вмирали за Христа з твердою вірою в майбутнє воскресіння для вічного життя з Ним. Своєю проповіддю і силою віри вони кинули виклик світові і перемогли його. Це надихає і кожного з нас нести свій життєвий хрест, не страшитися труднощів і спокус, пам’ятаючи слова Христа Спасителя: «Я з вами у всі дні до кінця віку» (Мф. 28, 20). Він з нами в радості і скорботі, в здоров’ї і хворобі, в успіхах і невдачах. Він наповнює Собою все живе на землі і в душах віруючих людей. Він іде з нами життєвим шляхом, як колись ішов з двома учнями по дорозі в Емаус.
Сьогоднішня Пасхальна радість допомагає нам забути про труднощі життя, наші скорботи та проблеми. Життя йде своїм шляхом, і, переживши пасхальну радість, ми знову повертаємося до нашої дійсності, часто сповненої зла, ненависті, підозри, ворожнечі серед людей, зневіри й убогості. Кожен віруючий у Христа тою чи іншою мірою відчуває вплив зла. Такий стан речей вносить розлад у стосунки людини з Богом, ближніми і самим собою. Відсутність віри і християнської любові є причинами занепаду духовності у суспільстві, соціально-політичних потрясінь і загострення проблем.
Святкуючи Світле Христове Воскресіння, ми маємо пам’ятати, що те торжество духу, яке ми отримали, проходячи Великий піст, не повинно закінчитися з приходом Пасхи, а, навпаки, ще посилитися і зрости. У наш непростий час, коли здається, що зло і гріх знову перемагають добро і світло, коли гріх подається як щось законне і природне для людини, зміцнімося у вірі у Воскреслого Господа. «Будьмо уважні, – закликає нас преподобний Феодор Студи – щоб нам провести це свято світло і радісно, бо це Пасха – перший і найбільший дар Божий».
Будемо невідступно слідувати заповідям Засновника нашої віри, творчо працюючи кожний на своєму поприщі на славу Святої Церкви, на користь нашої дорогої Вітчизни і для добробуту своїх ближніх.
У світлу ніч Воскресіння Христового і у світлоносні пасхальні дні щиро прославимо з глибин наших віруючих сердець Христа, Воскреслого з мертвих, і заспіваймо Йому, Переможцю смерті, гімн любові і подяки: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав». «И нам даровав живот вечный, поклоняемся Его тридневному Воскресению».
Благодать Господа нашого Іісуса Христа нехай буде з усіма Вами. Амінь (Рим. 16, 24).

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!
 
Архієпископ Уманський і Звенигородський
 


Пасха Христова,
2016 р.
м. Умань
Прочитано 925 разів Останнє редагування Понеділок, 10 липня 2017 07:40
Детальніше в цій категорії: Пасхальне послання »