Понеділок, 31 грудня 2018 00:00

Різдвяне послання

rp2019

«Что тебе принесем, Христе, яко явился еси на

земли яко человек нас ради? Каяждо бо от Тебе

бывших тварей благодарение Тебе приносит

ангели пение, небеса звезду, волсви дары,

пастырие чудо, земля вертеп, пустыня ясли;

мы же Матерь Деву. Иже прежде век, Боже,

помилуй нас»

(Стихира на «Господи, воззвах»)

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,

ченці та черниці, боголюбиві миряни –

вірні чада Уманської єпархії

Української Православної Церкви!

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

В цей святий і радісний день із архіпастирською любов’ю вітаю всіх вас з величним та світлим святом Різдва Христового!

Незбагненною для нас є таємниця Боговтілення. Тихо і смиренно ввійшов Христос у наш гріховний світ. Господь прийшов на землю, щоб відтворити в Божественній гідності спотворену гріхом людську природу, а також для того, щоб навчити рід людський основного закону життя з Богом – закону любові, бо Бог є любов (1 Ін. 4, 8). Згідно із словами преподобного Ісаака Сіріна, Бог прийшов на землю і став Людиною, бо любив нас і бажав, щоб ми стали синами Божими.

Нинішнє свято з новою силою запалює в нас віру, надію і любов. Адже Боговтілення – це найбільша таємниця благочестя (1 Тим. 3, 16), яка відкрила нам шлях до вічного життя, до торжества правди і добра. Боговтілення – це дар Божий людству. Але хто зможе осягнути велич Божественної природи Богонемовляти Христа і глибину Його смирення в Народженні? Для християнина немає вищої мети, ніж, збагнувши це величне Таїнство, зректися лукавства віку цього і з’єднатися з Богонемовлям Христом, щоб стати причетним до Його благодаті, Його сили, Його слави, Його істии і любові.

Нам слід згадати про те, що велике Таїнство Різдва Христового звершилося в убогій печері; не в царській розкішній палаті, а в убогих яслах народила Пречиста Діва Марія Христа Спасителя. І так само, як зачинялися перед Нею та праведним Йосипом двері багатьох осель, через нашу холодну байдужість можуть зачинитися і наші серця для Господа Слави. Тому облишимо житейську суєту і приготуймо наші душі для гідної зустрічі Богонемовляти Христа.

Вклоняючись нині народженому Христу, будемо молитися Йому про спокій і щасливе життя, щоб Він просвітив і благословив миром наш народ, щоб разом із Ангелами ми заспівали хвалебний піснеспів: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!».

У глибокому роздумі над священною історією великих сповідників та захисників Святої Православної Церкви, над безмірною ціною її торжества, мимоволі запитуєш свою совість, розум і віру: з чим ми підходимо до свята Різдва Христового, чим виправдали ми ласку, яку дарував нам Бог, Який закликав нас до торжества життя? Бо, якщо ми йдемо шляхом східних мудреців, то йдемо на зустріч Спасителю світу. А коли життя наше минає у марній суєті, у зневазі до справ і сподівань людей, що оточують нас, то йдемо шляхом «Ірода злочестивого», який намагався згубити Божественне Немовля. Але дякуючи Промислу Божому, ми маємо вірного Поводиря – Христа, Який крізь смертність та тимчасовість приведе нас до безсмертя і вічності.

Улюблені чада нашої Уманської єпархії Української Православної Церкви! Разом зі святом Різдва Христового ми також святкуємо Новоліття благості Божої. І священний обов’язок нас, православних християн, полягає в тому, щоб перенести до скарбниці Новоліття все те праведне, самовіддане і добре, чим у минулому році було відзначене наше служіння Богу й людям в ім’я торжества життя на землі.

З миром та любов’ю вступаючи в нове літо благості Господньої (Пс. 64, 12), будемо молити Бога, щоб був цей рік – роком Божого милосердя, роком мирним і сприятливим, щоб ми прожили його в благочесті й чистоті, сходячи від сили в силу на шляху вічного спасіння.

Вітаю вас, возлюблені у Господі браття і сестри, зі святом Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа і Новим 2019 роком! Молитовно бажаю усім щастя та процвітання, злагоди й примноження любові між собою, миру в наших душах та на нашій, Богом хранимій Українській землі.

Господь Спаситель сказав: «Майте мир між собою» (Мк. 9, 50). І нам належить свято берегти цю Божественну заповідь. Таким чином ми об’єднаємо наш народ, закликаючи його до молитви, терпіння один одного, до християнського життя по завідях Божих. Тільки в такому єднанні збережемо себе як народ Божий, якому належить продовжувати сповідувти Христа у вірності Йому і Його Святій Церкві земній, щоб увійти у Божий вертоград – Церкву Небесну, яка вічно торжествує в любові Отця Небесного, в чому нехай допоможе нам Бог.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВТЕ ЙОГО!

Милістю Божою, смиренний

 

ПАНТЕЛЕІМОН

 МИТРОПОЛИТ

УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Різдво Христове,

2018/2019 р.

м. Умань

Прочитано 662 разів Останнє редагування Четвер, 03 січня 2019 07:27
Детальніше в цій категорії: « Різдвяне послання Різдвяне послання »