Понеділок, 04 січня 2021 00:00

Різдвяне послання

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Rizdvo2021

«Когда пришла полнота времени,
Бог послал Сына Своего Единородного,
Который родился от жены, подчинился закону,
чтобы искупить подзаконных,
дабы нам получить усыновление»

(Гал. 4, 4-5)

Возлюблені у Господі всечесне духовенство,
ченці та черниці, боголюбиві миряни –
вірні чада Уманської єпархії
Української Православної Церкви!

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

    З почуттям великої духовної радості та християнської любові сердечно вітаю вас зі святом Різдва Христового та Новоліттям!
    Сьогодні Православна Церква урочисто святкує пришестя у світ Сина Божого і Сина Людського – Господа нашого Іісуса Христа. Минув ще один рік – і знову під склепіннями храмів звучить ангельська пісня: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, у людях благовоління» (Лк. 2, 14). Понад двадцять століть пройшло з тієї пори, як ангел сповістив цю звістку пастирям, однак радість Різдва Христового не втрачає своєї сили і величі, бо є виявом великої Божої милості до грішного людства.
Різдво Христа Спасителя є найвеличнішою і найтаємничішою подією, яку не може осягнути людський розум. Апостол Павел називає Боговтілення «великою таємницею благочестя» (1Тим. 3, 16). Справді, важко усвідомити як Бог зробився людиною, як Творець став творінням, як Владика прийняв образ раба (Флп. 2,7).
    Бог з’явився людям небувалим і незбагненним чином. Він відкрився у втіленні Христовому; Бог став одним з нас, але не в славі, а в немочі: безпорадним і знедоленим, уразливим і неначе переможеним, зневаженим для всіх, хто вірить лише в силу і у земну велич. «І слово стало плоттю, і перебувало з нами, повне благодаті та істини» (Ін.1, 14).
    Божа любов безмежна, ця Любов не пожаліла Сина Свого Єдинородного заради спасіння роду людського. Син Божий нині тут, поруч із нами, щоб примирити земне з небесним. Різдво Христове – це свято радості та миру, це торжество любові – всепрощення, бажання добра всім і кожному. Будемо ж намагатись у правді та істині втілити це свято у своєму житті, і тоді Христос народиться у серці кожного із нас, а звуки ангельської пісні будуть звучати в наших душах, наповнюючи їх безкінечною радістю. Господь Своїм таємничим народженням приніс на землю мир – мир людини з Богом. Він і нині несе мир скорботній та стомленій душі. Він Єдиний, Хто може дарувати людині радість та спасіння. У різдвяних піснеспівах Церква повторює, як переможний гімн: «З нами Бог!». Так, Бог із нами, щоб ми були у вічній радості та любові!
    Пам’ятаймо, що з року в рік ми не просто згадуємо Різдво Христове, але святкуємо його, а це означає, що хоча народження Богонемовляти Іісуса сталося одного разу в історії, воно звершується вічно. І тут, на землі, це видно з того, що кожного року в різдвяні дні ми наповнюємо храми, звертаємось до Немовляти особливою різдвяною молитвою, стаємо перед яслами, щоб вклонитися Йому. Якщо ми хочемо не лише раз у році, але завжди відчувати радість Різдва, то маємо навчитись тримати у серці тишу і спокій. Лише тоді ми почуємо ангельський небесний спів, по-справжньому вклонимось Божественному Немовляті і приймемо в серце ні з чим непорівняну радість. Нехай же у цей день «не засумнівається серце ваше» (Ін. 14, 1), як каже нам Сам Христос, бо у Його Божественному Різдві ми покладаємо початок для Пасхи, рівно ж як у Великодні ми бачимо плід Різдва Христового. 
    Богонемовля Христос приходить у світ, наповнений скорботами та стражданнями. Так було тоді, так є і зараз. Ми потерпаємо від суспільно-політичних та економічних негараздів, ми страждаємо від всесвітньої пандемії нової, раніше незнаної хвороби. Це призводить до того, що багато із нині живучих людей впадають у відчай і втрачають надію. Та світло Божественної любові, запалене у світі Віфлеємською зорею, дає віруючим у Христа можливість навіть у такий складний час не втрачати благодатної єдності з Богом і успішно долати випробування важкою недугою. Благодатна єдність із Христом пробуджує у серцях православних християн також гарячу молитву за тих, хто через лукавство та підступ політиків та залежних від них релігійних діячів, відпали від єдності із Єдиною Соборною Церквою Христовою, спаплюжили святі Церковні Канони та порушили апостольське преємство рукопокладення. Ми возносимо свої гарячі молитви також про цих наших братів і сестер, бажаючи якнайшвидшого владнання церковних негараздів у нашій державі.
    У цей спасительний і світлий день від щирого серця вітаю вас, улюблені отці, всечесні ченці і черниці, дорогі брати і сестри з Різдвом Христовим та Новим роком. Бажаю, щоб новонароджений Спаситель утішив вас серед земних турбот і скорбот, дарував Свою благодатну силу і мир, укріпив надію на те, що жертовна Любов, Яка нині явилася світові, переможе усі негаразди. Господь наш Іісус Христос Різдвом Своїм з’єднав небо і землю, об’єднав простих пастухів і знатних мудреців, хай і тепер збере в лоно Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви всіх, хто заблукав чи відпав від єдності віри і Церкви.
    Щиро бажаю усім вам міцного здоров’я, простоти віри віфлеємських пастухів та мудрості волхвів. Хай світло Віфлеємської зірки додає усім нам сили зростати духовно у міру зросту Христового та примножувати всі євангельські доброчинності для Божої слави і для нашого спасіння. Хто знайшов дорогу до ясел Богонемовляти – йдіть впевнено, хай ніякі земні буревії сьогодення не зможуть вас похитнути чи спокусити; хто шукає цю дорогу – світло різдвяної ночі хай буде вам дороговказом, а хто знайшов її, але зійшов і заблукав – віримо і надіємось, що любов Немовляти Іісуса Христа допоможе знайти правильний шлях і стати на нього, щоб він привів усіх до світла істини – до Царства Небесного!

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВТЕ ЙОГО!

Милістю Божою, смиренний

ПАНТЕЛЕІМОН

МИТРОПОЛИТ
УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ

Різдво Христове,
2020/2021 р.
м. Умань

Прочитано 769 разів Останнє редагування Вівторок, 05 січня 2021 04:49
Детальніше в цій категорії: « Різдвяне послання Різдвяне послання »