Фільтрувати матеріали за датою: Субота, 18 березня 2023 — Уманська єпархія УПЦ

  18 березня 2023 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон очолив Всенічне бдіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі.

   Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

 
Богослужіння напередодні Хрестопоклонної Неділі має свої особливості: полієлей і читання Євангелія відбувається не в центрі храму, а у вівтарі, де на престолі покладено прикрашений живими квітами Хрест Господній.

 
Після Великого славослів'я митрополит Пантелеімон звершив чин Винесення Хреста: після кадіння, Владика разом з духовенством виніс Хрест на середину храму, де він був покладений на приготовлений аналой.

 
Після триразового кадіння звершено поклоніння Хресту при співі духовенством короткої, але проникливої молитви: "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо".

 
Потім, при співі стихір Чесному Хресту Господньому, відбулось помазання вірян освяченим єлеєм.

 
Хрест буде перебувати посеред храму до п'ятниці цієї седмиці.


 
Чин Винесення Хреста з вівтаря храму і поклоніння Йому відбувається в Хрестопоклону Неділю для того, щоб нагадати віруючим про Хресні страждання Спасителя і через це зміцнити їх сили в проходженні Великого посту.
Опубліковано в Новости