Фільтрувати матеріали за датою: Неділя, 14 травня 2023 — Уманська єпархія УПЦ

   У євангельському читанні Неділі 5-ї після Пасхи розповідається як Господь наш Іісус Христос, на шляху з Єрусалиму до Галілеї, проходив через Самарію і зупинився біля криниці, яку праотець Іаків дав своєму синові Йосипу. Самаряни жили у ворожнечі і презирстві до іудеїв, а ті, в свою чергу, вважали самих самарян гірше язичників і не спілкувалися з ними. Господь прийшов на цю землю, щоб Своїм Словом і вченням про спасіння зруйнувати ворожнечу і дарувати мир.
   Наслідуючи Христа, ми повинні приводити людей до тієї "живої води", яку дав Спаситель спраглим істини. Всім, хто приходить у наші храми, ми повинні надавати доброзичливість і привітність, а не зневагу і зайву строгість, звичайно, стежачи за дотриманням церковних порядків і правил.
   Бесіда Христа з самарянкою - чудовий приклад навернення. Нам треба вчитися у Христа так говорити про віру, щоб той, хто її не має, після зустрічі з нами звернувся, подібно самарянки, і побіг розповідати про зустріч з істиною.
   14 травня 2023 року, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі.
   Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.
   За богослужінням піднесли особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.
   Високопреосвященніший Митрополит Пантелеімон звершив хіротонію ієродиякона Феодосія у ієромонаха.
   Після відпусту Літургії Архіпастир звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.

Опубліковано в Новости