Фільтрувати матеріали за датою: Неділя, 07 травня 2023 — Уманська єпархія УПЦ

   7 травня 2023 року, в Неділю про розслабленого, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі.
   Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.
   За Літургією було піднесено особливі прохання про позбавлення від ворога, про встановлення миру, про вимушених біженців і людей доброї волі, які допомагають нужденним.
   Євангельське зачало, прочитане за богослужінням, розповідає про зцілення Господом Іісусом Христом розслабленого в Єрусалимі, при овчей купелі (Ін. 5: 1-15), тому нинішній недільний день іменується "Неділею про розслабленого". В чудо зцілення Спасителем розслабленої (паралічної) людини, Церква бачить оновлення життя всього людства через Воскресіння Христове. Важливий духовний сенс дива зцілення Іісусом Христом розслабленого з Євангельського оповідання розкривається в богослужбових текстах, які звучать в цей день в Православній Церкві. У них душа кожної людини порівнюється з розслабленим, а причиною хвороби називаються гріхи, які може зцілити Господь наш Іісус Христос. Господь зцілює будь-які хвороби не тільки тілесні, але й душевні, але від людини вимагається щирого каяття в гріхах і виправлення, тобто не повторення їх в майбутньому, оскільки покаяння неможливо без виправлення.

Опубліковано в Новости