П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Парафії Тальнівського благочиння

Свято-Троїце-Сергієва парафія, м. Тальне
 
Настоятель: протоієрей Сергій Бардецький
 
У 1995 р. була організована община - зареєстрований статут УПЦ.
Почалися роботи по виділенню місця під будівництво, виготовлення проектної дукоментації.
У квітні 1999 р. було освячене місце під будівництво єпископом Черкаським і Уманським Софронієм.
7 липня 2009 р. по благословінню архієрея у нижньому храмі почалися богослужіння.
30 липня 2016 р. нижній храм в ім'я прп. Сергія Радонежського було освячено Високопреосвященнішим архієпископом Уманський і Звенигородським Пантелеімоном (Луговим).
В теперішній час продовжуються завершальні роботи по благоустрою верхнього храму.


 
Парафія св. вмч. Димитрія Солунського, м. Тальне

Настоятель: протоієрей Георгій Бардецький.
 


Парафія св. ап. і єв. Іоанна Богослова, с. Вишнопіль

Настоятель: ієрей Миколай Малетич

2001 року жителі с. Вишнопіль вирішили, що в селі потрібно побудувати церкву, щоб не ходити в храми інших сіл. Адже у них була церква, яку зруйнували, а на тому місці збудували школу. Жителі села звернулись до сільского голови Лисого Володимира Васильовичаз проханням, щоб надали старе приміщення школи, яке на той час пустувало. Хоч воно і збудоване у 1836 році, але було у хорошому стані. Радились з батюшкою с.Легедзине о. Димитрієм, він допоміг порадами і благословив людей на цей труд. Обрали церковну общину. Обрали старосту Жаруна Анатолія Анікійовича і він з Божим благословінням взявся за цю справу. Допомагали люди з села, основну роботу у церкві робили Довгошия Сергій та Риженко Віктор, багато допомагав і сільский голова Лисий Володимир Васильович.

2002 року на свято ап. Іоанна Богослова була перша служба. служив ієр. Володимир з с. Полянецького. Він служив у селі майже рік. По закінченні роботи у церкві 8 червня 2003 року було освячення храму, на якому був присутній благочинний о. Сергій з м. Тальне.

8 жовтня 2003 року був направлений в село батюшка Іоанн Тафійчук, після нього був о. Роман Нешеда, потім ієромонах Олексій Янковий, у 2011 році 10 травня служив ієр. Миколай, який служить по сьогоднішній день. 
Парафія Різдва Пресвятої Богородиці, с. Зеленьків

Настоятель: ієрей Миколай Малетич

На прохання жителів села Зеленьків до голови сільскої ради заснувати церкву на місці колишнього кінозалу, було виділено це приміщення у користування громади села.

На Різдво Христове 7 січня 2004 року була відкрита і освячена Церква Різдва Пресвятої Богородиці отцем Сергієм. Правив о. Володимир з с. Майданецьке. Прихожани зносили ікони, рушники, дорожки.

Старостою тоді була Трясоруб Н. І., касиром – Гнатенко М. І.

Мінялись отці – Роман, монах Олексій, Іван, Володимир. Згодом прийшов на службу о. Миколай з с.Вишнопіль, який і є духовним наставником.

Велику допомогу у відкритті нашої церкви надала сім’я Звіряки Олексія Михайловича, його дружина Ольга та батьки з обох сторін.

Зараз нам допомагає директор ПСП «Зеленьківське» Лисенко Руслан Миколайович, який придбав новий іконостас, Плащаницю і ще багато іншого.

Сама церква стала нам другою домівкою, де люди можуть почути слово Боже і попросити в Бога миру і здоров’я для всіх людей.


 
Свято-Миколаївська парафія, с. Кобринова Гребля

Настоятель: протоієрей Дмитрій Красносельський

Відновлення парафіі святителя Миколая розпочалось в 1996 році. З благословення Преосвященнішого Софронія, єпископа Черкаського і Уманського, стару будівлю дитячого садочку було переобладнано під храм парафії. Регулярне богослужіння в храмі було розпочато з грудня 1997року.


 
Парафія на честь св.ап. Іоанна Богослова, с. Криві Коліна

Настоятель: протоієрей Володимир Білик

Храм збудований у 1995 році. 16 липня 2002 року церква була освячена Софронієм Архієпископом Черкаським і Канівським. Указом Архієпископа Черкаського і Канівського Софронія від 06.10.1995 р. настоятелем церкви був призначений протоієрей Володимир Білик.


 
Парафія св. вмц. Параскеви П’ятниці, с. Легедзене

Настоятель: протоієрей Димитрій Красносельський

Перший храм на території села Легедзине було збудовано в 1768 році. Потім в 1871 році було збудовано нову дерев'яну церкву. В період 1850 по 1870 роки, настоятелем парафії був Ілля Власович Бжозовський. В період 1870 по 1902 рік, настоятелем парафії був Іоан Трохимович Моссаковський, а  з 1902 року – Іустин Іванович Моссаковський. В храмі парафіі були шановані ікони "Всіх скорбящих радість", "Достойно єсть". В тридцяті роки двадцятого століття храм було зруйновано. Відновлення парафії почалося із 1992 року. З благословіння Преосвященнішого Софронія, єпископа Черкаського і Канівського, половину із старої школи села, було переобладнано під храм. Із березня 1994 року розпочалось постійне богослужіння в храмі парафії. На даний час парафія входить до складу Уманської єпархії.


 
Парафія на честь св.ап. Іоанна Богослова, с. Лісове

Настоятель: протоієрей Іоан Агоста

Свято-Іоаннобогословська церква розміщена у будівлі колишньої сільської бані і розташована у центрі села. Питання про утворення церковноі громади стояло ще з 1995 року. У січні 2001 року відбулися сільські збори, на яких вирішили частину будівлі перебудувати на типовий храм. Цього ж року 9 жовтня відбулося соборне богослужіння з освяченням храму, яке очолив і здійснив благочинний округу о. Сергій.

У 2010 році відбулися церковно-приходські збори, які звернулися листом до керівника ТОВ «Надія» про передачу будівлі у повну власність релігійної громади. Згідно цього, у жовтні 2010 року наказом №49, приміщення було передане в повну власність православноі громади. У 2011 році церква внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

2013 року біля церкви встановлений хрест, зроблено косметичний ремонт всієі будівлі. В 2014 році відкрито у другій частині церковну трапезну. У 2015 році побудували купол, освятили і встановили. В 2016 році закуплено аналої, престол і ризи. Вперше, за все існування церкви, відбулася зустріч владики з прихожанами с. Лісове. Владика Пантелеімон здійснив соборне богослужіння з освяченням престолу.


 
Парафія на честь св.вмц. Параскеви, с. Павлівка

Настоятель: протоієрей Володимир Білик

12 липня 2001 р. звершено освячення церквина честьсвятої великомучениці Параскеви благочинним округу протоієреєм Сергієм Бардецьким по благословінню Софронія Архієпископа Черкаського і Канівського. Першим настоятелем був призначений ієрей Іван Сухоняк.

13 вересня 2005 р.настоятелем храму призначено протоієрея Володимира Білика.


 
Парафія Покрова Пресвятої Богородиці, с. Тальянки

Настоятель: протоієрей Іоан Яводчак

Церква Покрови Пресвятої Богородиці будувалася з 1904 по 1908 рік. Приміщення збудоване «хрестом», купола немає. Діяла до революційних подій 1917 року.

У жовтні 1941 року церкву було відкрито, богослужіння проводилися до 1947 року. Після цього приміщення почали використовувати як зерновий склад. У 1950 році діяльність церкви була поновлена. З 1965 по 1990 рік у приміщенні храму розташовувався місцевий клуб.

В 1990 році церква була передана громаді села, а у 1992 році для неї було придбано 5 дзвонів.

Памятка архітектури місцевого значення, охоронний №130.