П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Парафії Монастирищенського благочиння

Парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці, м. Монастирище

Настоятель: протоієрей Дмитрій Любківський

Будівництво храму було розпочато в 2002 році і закінчено в 2012 році.

В пожертвувані було задіяно було 25 організацій, до яких ходили настоятель протоієрей Димитрій Любківський та прораб, Дрига М.П., які ходили та просили матеріали та кошти.

Будівельні матеріали поступали із розібраних споруд, яких нараховується 22, чого не було, то купували.

Фундамент освятив архієпископ Софроній Черкаський, а дзвони і храм освятив архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон (Бащук).


 
Парафія на честь ікони Божої Матері «Почаївська», с. Івахни

Настоятель: протоієрей Володимир Должіков

Церковна громада створена в 2004 році з благословіння митрополита Черкаського і Канівського Софронія (Дмитрука). В цьому ж році був призначений настоятелем парафії ієр. Володимир Должіков. В 2006 році з благословіння митрополита було розпочато будівництво нового храму.

В 2008 році було завершено будівництво та відбулося освячення храму єпископом Уманським і Звенигородським Пантелеімоном (Бащуком). В 2013 році з благословіння архієпископа Пантелеімона було принесено зі Святої Гори Афон повнорозмірну копію ікони Божої Матері «Скоропослушниця». Храм освячений на честь ікони Божої Матері «Почаївська».


 
Парафія Покрова Пресвятої Богородиці, с. Летичівка

Настоятель: протоієрей Дмитрій Любківський

Церква побудована невідомим паном в 1746 р.

В 1937 році храм був закритий Радянською владою.

В 1943 році відкрили німецькі окупанти.

В 1960 році церкву закрили за наказом Хрущова.

На прохання віруючих людей, в часи перебудови в 1989 році храм був відкритий і відреставрований з допомогою настоятеля протоієрея Димитрія Любківського.

Освячений храм в 1991 році митрополитом Київським і всієї України Філаретом (Денисенко).


 
Парафія Покрова Божої Матері, с. Попудня

Настоятель: ієрей Сергій Похила

Церква Покрову Божої Матері в с. Попудня Монастирищенського благочиния була побудована в 1993 році за кошти сільського колгоспу, керівником якого в той час був Орендарчук П. М. Чин освячення церкви звершував архієпископ Черкаський і Канівський Софроній.

Колишній деревяний храм був зруйнований в радянські часи. Сучасний храм побудований на земельній ділянці благочестивої жительки села Анни по її завіту. Виходцем с. Попудні є засновник автокефальної церкви митрополит-самосвят Василь Липківський, по цій причині були неодноразові спроби перевести Покровську парафію в автокефалію. Божою милістю на даний час церковна громада с. Попудні береже вірність канонічній Православній Церкві.


 
Парафія св. вмч. Димитрія Солунського, с. Терлиця

Настоятель: протоієрей Миколай Богуславський

Збудована у 2008 році на місці колишньої деревяної церкви, знищеної радянською владою. Освячена єпископом Уманським і Звенигородським Антонієм (Боровиком) 19 вересня 2008 року.

Має один центральний купол і прибудовану дзвіницю.

Збудована на пожертви місцевих жителів, мешканців навколишніх сіл і на кошти, зібрані у Введенському монастирі м. Києва.
 

 
Парафія Різдва Пресвятої Богородиці, с. Халаїдове

Настоятель: протоієрей Миколай Богуславський

Церква збудована в 1913 році має 5 куполів і прибудовану дзвіницю.

На початку 60-х років минулого століття була зачинена радянською владою. Спочатку була перетворена на склад, потім на музей.

У 1989 році в церкві відновились богослужіння.


 
Парафія на честь св. вмч. Георгія Побідоносця, смт, Цибулів

Настоятель: ієрей Олександр Похила

За бажанням небагатьох православних жителів смт. Цибулів та за підтримкою прот. Володимира, настоятеля храму Почаївської Божої Матері села Івахни, 2013 року було вирішено звернутися до керуючого Уманською єпархією архієпископа Пантелеімона (Бащука) за благословенням створення релігійної громади і призначенням священника для очолення новоутворенної громади.

15 липня 2013 року указом владики Пантелеімона на Цибулів було призначено священника ієрея Олександра Похила.

12 серпня 2013 року Черкаською обласною радою було зареєстровано цибулівську православну громаду та її Статут.

26 вересня 2013 року після довгих перепон зі сторони місцевої влади, громади Київського Патріархату на чолі з їхнім священником, а також жителів, що підтримують Київський Патріархат, дякуючи втручанню районної адміністрації, рішенням цибулівської селищної ради для новоутворенної общини було виділено землю під храм тільки для тимчасового користування терміном на 5 років.

22 жовтня 2013 року було розпочато будівництво храму. Храм будувався з легких і не капітальних матеріалів, без застосування бетонних робіт, так як це забороняється при тимчасовому користуванні. Основою храму стали дубові стовпці, далі дерев'яний каркас. Зовні храм обшитий кольоровим металопрофілем, всередині - дерев'яними плитами. Між ними утеплювач мінеральна вата. Площа церкви - 50 кв.метрів.

22 грудня було освячено храм малим ієрейским чином і відслужена перша Літургія. По благословінню архиєп. Пантелеімона церква була названа в честь св.вмч. Георгія Побідоносця.

У 2015 році було достроено притвор-дзвінницю, таким самим чином як і церкву, в 2017 році - літню трапезну.

Впродовж цих років община неодноразово зверталася до селищної ради, до районної адміністрації з проханням виділити землю під храм, але, на жаль, марно. Актив села, депутати селищної ради і сама місцева влада гостро настроєні проти православних людей УПЦ, і рахують іх злочинцями. І тому, кожна така спроба закінчується хвилею нових цькувань і погроз.


 
Парафія св. ап. і єв. Іоанна Богослова, с. Шабастівка

Настоятель: ієрей Валерій Дзісь

Церква св. ап. і єв. Іоанна Богослова села Шабастівка побудована в 1754 році, була дерев’яною.

За роки радянської влади постраждали за віру Православну в 1937 році і були причислені до лику святих новомучеників Черкаських троє жителів з цього села – священномученик Володимир Татаров (27. 06. 1868 - 23.10. 1937), преподобномученик Паїсій Бондаренко (07. 08. 1869 – 23. 10. 1937), мученик Савва Діхтяр ( 16. 10. 1895 – 23. 10. 1937). А також збереглась могила сина сщмч. Володимира, якого він власноруч поховав на місці, де сина Олексія було по звірячому вбито в 1920 році.

У 1942-1943 роках тут, в старій церкві, служив прот. Олексій Демидовський.

У післявоєнний час 1958 році церква була закрита, всі церковні цінності були вивезені, переобладнана у складське приміщення. А згодом у 80-х роках 20 століття церква, на жаль, була зовсім зруйнована.

У 1991 році була знову зареєстрована релігійна громада «Свято-Іоанно-Богословської парафії», яку як другий прихід окормляв прот. Володимир Яворський (с. Княжа Криниця).

У 2008 році, ієрей Валерій Дзісь був призначений на цей прихід, після рукоположення. Спочатку служили в пристосованому приміщенні.

У 2011 році обладнали під церкву і перейшли в наданий церковній громаді панський маєток (польского графа Красіцького, побудований у 1907 році), де й звершуються на даний час богослужіння.