Понеділок, 23 червня 2014 00:00

День святої Трійці

8 червня 2014 року, у п'ятдесятий день після Світлого Христового Воскресіння, свята Православна Церква святкує День Святої Трійці, святу П'ятидесятницю. У цей день близько двох тисячоліть тому на Божественних апостолів зійшов Святий Дух. Учні Христові отримали надзвичайну силу благодаті, котра дала змогу проповідувати і навертати до християнства усіх людей, незалежно від походження чи мови спілкування.
У переддень святої П'ятидесятниці керуючий Уманською єпархією, Високопреосвященніший Пантелеімон, Архієпископ Уманський і Звенигородський очолив святкове Всенічне Бдіння із чином Літії у Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Умані.
В сам день торжества в Свято-Миколаївському соборі було відслужено дві Божественні літургії, пізню літургію очолив Владика Пантелеімон. Разом з Владикою молилися духовенство та прихожани собору.
За уставом, після літургії цього дня звершується Вечірня із чинопослідуванням колінноприклонних молитв та освячується принесене зілля.
По завершенні вечірні у Свято-Миколаївський собор прибули святині - частки мощей свв. священномученика Кіпріана, мучениці Іустінії та великомучениці Варвари.
Прочитано 632 разів