Неділя, 19 жовтня 2014 00:00

« Царство Боже всередині вас є » (Лк. 17, 21)

19 жовтня 2014р., в 19-ту неділю після П’ятидесятниці та день пам’яті апостола Фоми, Керуючий Уманською єпархією УПЦ Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський звершив Божественну літургію в храмі св. вмц. Параскеви в с. Собківка Уманського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили : благочинний Уманського району протоієрей Анатолій Карпець, настоятель храму ієрей Сергій Бас та клірики міського благочиння.

На малому вході, за заслуги перед Церквою, активні зусилля щодо відновлення старовинного храму ієрей Сергій Бас нагороджений правом носіння камилавки та наперсного хреста.

В кінці Божественної Літургії відбувся молебень святій вмц. Параскеві.

Після завершення богослужіння, Архієпископ Пантелеімон звернувся до віруючих із святительським словом, у якому розповів про життя та подвиги апостола Фоми, а також закликав усіх до молитви, яка наближає до Життя Вічного. В точу числі, Владика зазначив: «Сьогоднішнє Євангеліє від Луки дає нам живе і ясне уявлення, яким повинен бути християнин, і нам корисно частіше думати про це, якщо ми хочемо бути дітьми Бога Живаго, Кого ми в молитві називаємо Отче наш, тобто своїм Отцем. Християнська любов повинна бути незрівнянно вище звичайної, життєвої, людської. Ми всі діти Отця Небесного, викуплені безцінної кровію Спасителя, наділені дарами Святого Духа, всі члени однієї сім'ї - Церкви Христової, направляючої нас до Небесного Царства. У цій сім'ї не повинно бути місця ворожнечі і ненависті, заздрості і сварці, навіть просто недружелюбному зверненню. Треба наслідувати християнам перших століть, коли, за словом апостола, у всіх християн було одне серце і одна душа (Діян.4, 32).»

Благодійники храму з рук Архіпастиря отримали церковні нагороди, а всі віряни - іконки «Воскресіння Христове» з благословенням.

Прочитано 2606 разів