Неділя, 05 квітня 2015 00:00

Вхід Господній в Ієрусалим

В цю неділю Свята Православна Церква вшановує одне з двунадесятих свят – Вхід Господній в Ієрусалим. Коли Господь напередодні своїх хресних страждань наблизився до міста Ієрусалиму, то назустріч Йому вийшло безліч людей, які вигукували: “Осанна Сину Давидову”, і постилали під ноги пальмові гілочки.
Зараз православні християни теж за тиждень до Світлого Христового Воскресіння приходять до храмів, щоб прославити Бога і пережити ту радість, яку відчували люди, котрі зустрічали Христа. За православною традицією на вечірньому богослужінні після читання Євангелія освячується верба, яка і символізує собою ті пальмові гілочки.
У кафедральному Свято-Миколаївському соборі на Утрені після читання Євангелія Владика Пантелеімон освятив вербу та помазав святим маслом усіх присутніх. Під час помазування віруючих всім присутнім були вручені гілочки освяченої верби. Цього року взяти вербу до храму прибуло багато людей.
У Неділю Вай в кафедральному Свято-Миколаївському соборі міста Умані були відслужені дві Божественні літургії, рання о 6 годині 40 хвилин, пізня – о 9 годині. Пізню літургію очолив Владика Пантелеімон.
По завершенні літургії Владика освятив вербу.
Прочитано 961 разів