Понеділок, 06 квітня 2015 00:00

Початок Богослужінь Страсної седмиці

З вечора Вербної неділі у кафедральному Свято-Миколаївському соборі міста Умані розпочалися служби Страсної седмиці.
Богослужіння очолив Високопреосвященнійший Пантелеімон Архієпископ Уманський і Звенигородський, разом з Владикою на службах молилися священики кафедрального собору та прихожани храму.


Страсний тиждень присвячений спогадам про останні дні земного життя Спасителя, Його страждань на Хресті, смерті і погребіння.
По величі і важливості подій які відбувалися, кожен день Страсного тижня називається святим і великим. Ці дні - це Божественне свято, осяяне радістю отриманого спасіння через страждання і смерть Спасителя.
Як у всі великі свята, і в ці дні Церква закликає віруючих прийняти участь у богослужіннях і стати причасниками священних спогадів.
З апостольських часів дні Страсної седмиці були в глибокій пошані у християн. Віруючі проводили Страсну седмицю у суворій стриманості, ревній молитві, подвигах любові і милосердя. Всі служби Страсної седмиці пронизані глибиною благочестивих переживань, споглядань, особливою зворушливістю і тривалістю, в них поступово відтворюється історія страждань Спасителя, Його останні Божественні настанови.
У Великий понеділок Церква згадує вітхозавітного патріарха Іосифа Прекрасного, всихання покритої листям, але безплідної смоковниці. З ранку владика Пантелеімон відслужив літургію Перед Освячених Дарів.

Прочитано 760 разів
Галерея зображень