Неділя, 12 квітня 2015 00:00

Світле Христове Воскресіння

Воскресіння Христове - суть православної віри. «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша», - звертається до християн апостол Павел.

Значення воскресіння Христа для людства робить Великдень найзначнішим торжеством серед всіх інших свят - свято свят і торжество з торжеств.
Нічне пасхальне Богослужіння пронизане оптимізмом. Кожне читання і спів вторить словами огласительного слова святителя Іоанна Златоуста, яке читається вже тоді, коли за вікнами православних храмів прокидається ранок: «Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога? »Христос переміг смерть.
За трагедією смерті слідує тріумф життя. Після Свого Воскресіння Господь всіх вітав словом: «Радійте!». Смерті більше немає. Цю радість апостоли сповістили світові. Цю радість вони назвали «Євангелієм» - благою звісткою про воскресіння Христа. Ця ж радість переповнює серце людини, коли вона чує: «Христос Воскрес!», І вона ж озивається в ньому головними словами його життя: «Воістину воскрес Христос!»


У день Світлого Христового Воскресіння, 12 квітня 2015 року, богослужіння в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Умані почалося з читання Діянь Святих Апостолів, а за півгодини до півночі перед Святою Плащаницею була звершена полуношниця Великої Суботи з читанням канону «Волною морскою...»
Рівно опівночі тихим співом «Воскресіння Твоє Христе Спасе» розпочався Хресний Хід. Урочисте обходження храму, що символізує хід жен-мироносиць до Гробу Господнього, очолив Високопреосвященніший архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелелеімон. І ось замовкає спів і передзвін дзвонів. У повній тиші звучить вигук Владики «Слава Святей, Единосущней, Животворящей и Нераздельней Троице ...».
Духовенство вперше співає тропар «Христос Воскрес ...». Під спів цього гімну всі заходять в храм, осяяний світлом. Під час співу пасхального канону Владика та духовенство багаторазово здійснюють кадіння храму і вітають віруючих словами «Христос Воскрес».

Після співу стихир Пасхи Архіпастир зачитав Огласительне слово на Пасху Господню святителя Іоанна Златоуста.


За Літургією було прочитано молитву за мир в нашій Державі.
По завершенні богослужіння Владика привітав усіх присутніх зі святом й освятив пасхи та великодні приношення віруючих.

Прочитано 1356 разів