П'ятниця, 22 травня 2015 00:00

Святителю отче Миколає, моли Бога за нас!

22 травня 2015 року, в день перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у Барі, Керуючого Уманською єпархією, Високопреосвященнійший Пантелеімон – Архієпископ Уманський і Звенигородський, очолив служіння Божественної літургії у Свято-Миколаївському кафедральному соборі р. Умань.

На малому вході, за сумлінне служіння на благо Святої Матері Церкви настоятель храму Різдва Богородиці Лисянського благочиння, протоієрей Валерій був нагороджений правом носіння другого хреста з прикрасами.

Високопреосвященнішому Владиці співслужили клірики собору та священнослужителі храмів міста. Співав великий хор собору (регент Н. Шарій).

По завершенні літургії відбувся Хресний хід, після якого Архієрей нагородив Ситіна Миколу Андрійовича благословенною Грамотою.

Звертаючись в престольне свято до численним прочанам, Владика сказав: «Великий угодник Божий, Святитель Миколай просяяв святістю і прославився чудесами в далеких Мирах Лікійських. Але немає на нашій землі жодного храму, де не було б особливо шанованою ікони святого Миколая, немає ні однієї благочестивої сім'ї, не зберігає образ Чудотворця Мирлікійського. Чудотворець оберігав наші міста і села від лиха та пошестей, зберіг багато подорожуючих від дорожніх негараздів, став захисником і хранителем. Істинний послідовник і наслідувач Христа Спасителя, Святитель Миколай, подібно Божественному Вчителю, був лагідний і смиренний серцем. Проте м'якість образу лагідності у святій душі Мирлікійського архіпастиря поєднувалася з непохитною твердістю правила віри. В душі святителя Миколая, як у чистому дзеркалі, відбилися всі християнські чесноти. В земному житті він був щедрим благодійником і мужнім сповідником, молитовником і постником, опорою захисником слабких і скривджених, велелюбним многознающим наставником. Та велична простота, з якою проходив земний шлях святитель Миколай, є надихаючим прикладом для всього роду християнського. 7 храмів нашої єпархії освячено в ім'я святителя Миколая. А наш кафедральний собор понад 200 років має свого небесного покровителя – Миколая-чудотворця».

Прочитано 851 разів