Понеділок, 25 травня 2015 00:00

Недільна школа

24 травня 2015 року, у неділю 7-у після Пасхи, Недільна школа для дорослих при Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста завершила навчальний рік.
В цей день Православна Церква відзначає пам’ять святих рівноапостольних Мефодія і Кирила учителів слов’янських. Тож тема лекції була присвячена місіонерсько-просвітительській діяльності святих рівноапостольних Мефодія і Кирила.


Ієрей Олександр Чучалін зазначив, що святкування пам’яті святих братів ще в старі часи мало місце у всіх слов’янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом із відродженням слов’янських народностей, відновилася й пам’ять про слов’янських первоучителів. У 1863 році на Русі була прийнята постанова святкувати пам’ять святих Кирила й Мефодія 11 травня (24 травня за новим стилем).
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.
Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов’янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.


Керівник Недільної школи ієрей Олександр Чучалін наголошує, що головне завдання занять – виховати практикуючого християнина. 
Наприкінці заняття слухачам були вручені невеличкі книги та ікони Божої Матері «Любецька», чудотворний образ якої знаходиться в нашому соборі.

Прочитано 650 разів
Галерея зображень