Неділя, 05 липня 2015 00:00

Роковини з дня кончини Блаженнішого Митрополита Володимира

5 липня, у Неділю 5-ту після П’ятидесятниці та роковини з дня кончини Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана, +2014), Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський взяв участь у Божественній літургії на соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Богослужіння звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, якому співслужили сонм архієреїв Української Православної Церкви, а також численні представники духовенства різних єпархій УПЦ. Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви з словами проповіді: «Сьогодні сповнюється рік з дня кончини Предстоятеля нашої Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Митрополита Володимира. Це була прекрасна людина, добрий пастир, який душу поклав за своїх овець. Блаженніший Митрополит Володимир очолював нашу Церкву більше 20-ти років». Згадуючи невтомне служіння Церкві спочилого у Бозі Предстоятеля, Його Блаженство сказав що він вчив усіх боголюбивому, благочестивому житію словом, а ще більше своїм прикладом. «Це була дуже терпляча, смиренна, кротка людина», – зауважив Блаженніший владика. – Він залишився твердим поборником чистоти Православ’я, канонічної Церкви».

За богослужінням були піднесені молитви про мир в Україні та за упокій душі спочилого Предстоятеля Української  Православноі Церкви.

Після закінчення богослужіння відбувся хресний хід до монастирського кладовища на Дальніх печерах, де на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира відбулася панахида за спочилим Предстоятелем УПЦ.

Разом з Його Блаженством помолитися за упокій душі Блаженнішого Митрополита Володимира прийшли архієреї, духовенство та чисельні віруючі УПЦ.

Перед початком панахиди відбулося освячення надгробного хреста на могилі спочилого Предстоятеля УПЦ.

По завершенні панахиди для всіх присутніх була приготована поминальна трапеза.

Прочитано 731 разів